مدیر بازرسی اصناف: تعطیلی بازار قم تا اطلاع بعدی ادامه دارد

قم-ایرنا- مدیر بازرسی اتاق اصناف قم گفت: در ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تعطیلی پاساژها و صنوف مسقف و غیرضرور در استان قم تا اطلاعیه بعدی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ادامه داد.

عباس جعفری شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، ادامه داد: در روزهای گذشته چند مغازه در داخل بازار بزرگ قم فعالیت‌های خود را از سر گرفته بودند که طبق تأکید معاون اقتصادی استانداری قم تمام آن‌ها همچنان تعطیل خواهند شد.

وی اضافه کرد: بازاریان استان بیشترین همکاری را با ستاد مبارزه با کرونا در قم داشته و تاکنون هیچ‌یک از پاساژهای استان به دلیل سرپیچی از مقررات پلمب نشده است.

وی عنوان کرد: بازار بزرگ قم در هفته‌های گذشته نیز عملا تعطیل بوده و این وضعیت تا زمانی که استان به شرایط عادی در مهار کرونا برسد، ادامه خواهد داشت.

جعفری گفت: طرح فاصله‌گذاری هوشمند با نظارت‌های مستمر بازرسان مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن استان در حال انجام است و در قالب آن از فعالیت صنوف پرخطر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی اظهار داشت: اصناف ضروری و موردنیاز مردم نیز صرفا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ثبت‌نام در سامانه سلامت می‌توانند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که پس از فعالیت برخی از پاساژهای قم مانند الزهرا و بازار بزرگ قم، این دو مرکز عمده تجاری از عصر امروز بار دیگر به وضعیت تعطیل درآمده است.

به گزارش ایرنا، کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =