۲۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۳
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83752447
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج واحد آلاینده محیط زیست در جنوب تهران پلمب شد

شهرری - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از پلمب پنج واحد آلاینده بازیافت پلاستیک در بخش قلعه نو این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی محیط زیست استان تهران، زهره عبادتی در تشریح  جزئیات این خبر  اظهار داشت: در پی شکایت اداره محیط زیست شهرستان ری علیه واحدهای آلاینده در بخش قلعه نو، پنج واحد بازیافت پلاستیک با دستور مقام محترم قضایی پلمب و جمع آوری شدند. 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در ادامه افزود: با توجه به بی توجهی به اخطاریه های زیست محیطی قبلی و رأی مرجع قضایی، صبح امروز کلیه دستگاه های این واحدها پلمب و پسماند های پلاستیک دپو شده در این مجموعه با همکاری بخشداری قلعه نو جمع آوری شد. 

وی افزود: فعالیت تعداد قابل توجهی واحد بازیافت پلاستیک و تفکیک ضایعات پلاستیکی در سطح شهرستان شناسایی شده و اداره حفاظت محیط زیست ضمن شناسایی مابقی این واحدها نسبت به پلمب و جمع آوری آنها با همکاری مقام محترم قضایی و بخشداری ها اقدام خواهد کرد. 

وی تاکید کرد این واحد ها علاوه بر آلودگی آب و خاک در مقاطع شبانگاهی نسبت به پسماند سوزی اقدام کرده و نقش قابل توجهی در آلودگی شهرستان ری دارند. 

عبادتی در پایان افزود: در صورتیکه مدیران اجرایی پسماندها نسبت به نظارت جدی بر مدیریت اصولی پسماند تولیدی اقدام کنند، قطعا با  فعالیت چنین واحد های متخلف و غیر مجاز که باعث بروز آسیب های جدی بر محیط زیست می شوند، رو برو نخواهیم بود.

بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری هم اکنون دارای ۴۰ هزار نفر جمعیت است که در ۲۰ کیلومتری جنوب ری و در مسیر جاده ورامین قرار دارد و یکی از مناطق عمده کشاورزی بخصوص در تولید گندم و جو است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha