کهگیلویه وبویراحمد پیشتاز در فعالیت شبکه آموزشی شاد

یاسوج- ایرنا- رونمایی از سامانه آموزشی (اپلیکیشن) شاد با عنوان شبکه فراگیر ارتباط معلمان با دانش آموزان به طور رسمی از تاریخ ۲۲ فروردین امسال برای پوشش تحصیلی و کاهش فاصله آموزشی حدود دو ماهه ناشی از بروز بیماری کرونا همزمان در سراسر کشور در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز آغاز شده است.

راه اندازی این سامانه اموزشی و فناورانه گرچه شاید در اوایل راه با مشکلات، ضعف ها و ایرادهای فنی و محتوایی مواجه باشد اما به عقیده بسیاری از کارشناسان می تواند در ادامه و رفع این ضعف ها به نقطه عطفی در تاریخ وزارت آموزش و پرورش و ارایه فرصت های جدید آموزشی با کمک شبکه های ارتباطی و مجازی فراروی این نهاد علمی و آموزشی قرار دهد.

شاد، سامانه ای مستقل و مختص به وزارت آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در این زمینه می گوید: بدون شک کفه ظرفیت ها، فرصت ها و مزیت های شبکه آموزشی شاد بر مشکلات، ضعف ها و کمبودهای آن سنگینی می کند.

هادی زارع پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهمترین مزیت و ظرفیت مهم این سامانه ، مستقل و اختصاصی بودن آن به وزرات آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: همین نکته و مزیت، بسیاری از نگرانی ها و دغدغه های خانواده ها را مبنی بر بروز برخی مشکلات امنیتی و سایبری از بین برده و این سامانه اکنون در فضایی امن در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته است.

زارع پور با بیان اینکه مالکیت این پلت فرم آموزشی آنلاین به طور کامل به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده است، گفت: از دیگر ظرفیت های این سامانه آنست که معلمان و دانش اموزان می توانند همچون فضای مدرسه و کلاس درس با همدیگر ارتباط برقرار کنند.

وی بیان کرد: البته بسیاری از مشکلات و ایرادهای فنی و محتوایی و همچنین برخی دغدغه ها و پیشنهادهای لازم از سوی خانواده ها ، مدیران مدارس، معلمان و حتی مسئولان امنیتی و اجرایی در سطح استان احصا و به وزارت آموزش و پرورش نیز ارسال شده است.

یکی از مشکلات و دغدغه های خانواده ها و حتی مسئولان و متولیان امر در حوزه های امنیتی ، اجرایی و خود آموزش و پرورش در این زمینه مربوط به مدارس روستایی و ضعف توان مالی برخی خانواده ها مبنی بر نداشتن گوشی همراه (اندروید) و یا ضعف آنتن دهی و نداشتن اینترنت است که البته این ضعف ها و چالش ها در استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به نرخ بالای جمعیت دانش اموزان روستایی و عشایری محسوس تر است.

کهگیلویه وبویراحمد پیشتاز در فعالیت سامانه شاد

زارع پور با بیان اینکه در نخستین گام راه اندازی این سامانه مدارس ابتدایی در اولویت راه اندازی قرار گرفت، گفت: از مجموع یک هزار و ۶۵۵ مدرسه ابتدایی تاکنون ۳۳۹ مدرسه و با جمعیت دانش اموزشی بیش از ۱۷ هزار نفر در آن عضو شده اند.

وی تصریح کرد: حدود ۸۶ هزار نفر در سطح استان اعم از معلمان، دانش اموزان و والدین نیز تا تاریخ ۲۵ فروردین امسال اقدام به نصب این سامانه در گوشی های همراه خود کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: مدارسی که فعالیت آموزشی خود را در این سامانه آغاز کرده اند به طور عمده مدارس مستقل هستند.

وی یادآور شد: فعالیت این شبکه برای دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد نیز همزمان با سراسر کشور از روز گذشته آغاز شده است.

وی ابراز داشت: دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای استفاده از این شبکه با مراجعه به آدرس اینترنتی shad.medu.ir و نصب برنامه بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند در کلاس های مجازی شرکت می کنند.

زارع پور گفت: در مرحله نخست مدیران مدارس، پس از آن معلمان و سپس دانش آموزان به همراه اولیای خود این برنامه را بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند نصب خواهند کرد و در مرحله بعدی نیز کلاس های درس مجازی تشکیل می شود.

وی ادامه داد: پس از تشکیل کلاس های درس مجازی معلمان در ساعتی خاص تدریس را ارائه و دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز نظرها و بازخوردهای خود را بیان و کلاس درس نیز به صورت رسمی است و حضور و غیاب دانش اموزان نیز انجام می شود.

تقدیر وزیر آموزش و پرورش از هادی زارع پور

همچنین محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش عصر دیروز سه شنبه طی تماس تلفنی با هادی زارع پور مدیرکل و صابر اسدی مسئول فنی اداره کل اموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد از عملکرد و فعالیت این اداره کل در نصب و راه اندزی ، میزان عضویت و همچنین توجیه اولیای دانش آموزان در زمینه نحوه استفاده از شبکه آموزشی شاد قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد، حاجی میرزایی در این تماس تلفنی خواستار پوشش ۱۰۰درصدی دانش اموزان با استفاده از تمامی ظرفیت ها و توان استان و وزارت آموزش و پرورش برای فعالیت در این سامانه اموزشی شد.

وزیر آموزش آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد که مدیران مدارس، معاونان، معلمان، دبیران و دانش آموزان همچنان با قوت و جدیت فعالیت خود را ادامه دهند تا با استفاده از این پروژه مهم بتوانیم به تعهد خود در قبال مردم و دانش اموزان شعار "آموزش تعطیل نیست " را به نحو مطلوب تحقق بخشیم.

جمعیت دانش آموزشی مشغول تحصیل در سال تحصیلی امسال در کهگیلویه وبویراحمد در تمامی مقاطع حدود ۱۶۱ هزار نفر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha