تعدادی از جانبازان و مادران شهدا آسمانی شدند

تهران - ایرنا - جانبازان گرانقدر «علی‌اکبر کبیری»، «ناصر بیجنوند»، «حاج علی اکبر عسکری» و مادر شهیدان «یعقوبی» و والده شهیدان «بنادکوکی» آسمانی شدند.

مادر شهیدان «یعقوبی» دعوت حق را لبیک گفت

مرحومه «زهرا نوروزی» مادر معظم شهیدان والامقام «محمدعلی و اسماعیل یعقوبی» از استان اردبیل به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر آن مادر صبور و فداکار فردا پنجشنبه (۲۸ فروردین ماه ۹۹) تشییع و در گلزار شهدای علی آباد در جوار مزار فرزندان شهیدش به خاک سپرده می شود.

 
شهید اسماعیل یعقوبی سال ۱۳۲۲ در روستای ویلکج از توابع شهرستان نمین به دنیا آمد. وی در نخستین سال های آغاز جنگ تحمیلی ۲۰ آبان ماه ۶۲ به جبهه اعزام شد و ۲۳ دی همان سال به شهادت رسید. پیکر وی ۱۲ سال مفقودالاثر بود تا اینکه سال ۱۳۷۴ پیکر مطهرش به خاک وطن بازگشت.
شهید والامقام محمد علی یعقوبی سال ۱۳۳۵ به دنیا آمد و در سال ۱۳۶۲ به ندای معبودش لبیک گفت و به شهادت رسید.

مادر شهیدان والامقام «بنادکوکی» آسمانی شد

حاجیه‌ خانم «حلیمه زارع بنادکوکی» مادر شهیدان والامقام «یدالله و محمد دهقان بنادکوکی» در سن ۸۶ سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع و خاک‌سپاری این بانوی فداکار که دو فرزندش را تقدیم کرده است، از مقابل ورزشگاه شهید نصیری به سمت زادگاهش روستای بنادکوک برگزار و در جوار فرزندانش در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.
شهید یداله بنادکوکی متولد ۲۰ آبان ۱۳۴۰ بود و در سن ۲۲ سالگی در جریان عملیات پدافندی در پایگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل آمد. برادرش محمد نیز که متولد ۵ فروردین ۱۳۴۶ بود ۱۵ مرداد ۱۳۶۲ در جریان عملیات والفجر دو در پیرانشهر در سن ۱۶ سالگی به خیل شهیدان پیوست.

جانباز ۷۰ درصد «علی‌اکبر کبیری» به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد «علی‌اکبر کبیری»، پس از سال‌ ‌ها مجاهدت و تحمل رنج ناشی از جراحات جنگ، به یاران شهیدش پیوست.
پیکر پاک این جانباز دوران دفاع مقدس در گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده می‌شود.
گفتنی است، جانباز علی‌اکبر کبیری دوم فروردین ماه ۱۳۴۳ در تاکستان به دنیا آمد و در چهاردهم دی ماه ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی شمال فکه با اصابت ترکش به کمر و سینه، مجروح و دچار ضایعه‌ نخاعی شد.

جانباز «ناصر بیجنوند» به شهدا پیوست

جانباز ۷۰ درصد «ناصر بیجنوند» دعوت حق را لبیک گفت و به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

ناصر بیجنوند جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس پس از سالها تحمل رنج ناشی از مجروحیت  در بیمارستان دعوت حق را لبیک گفت و به شهدا پیوست.
پیکر این جانباز شهید، در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

جانباز ۷۰ درصد «حاج علی اکبر عسکری» به یاران شهیدش پیوست

«علی اکبر عسکری» جانباز ۷۰ درصد استان فارس در دوران دفاع مقدس پس از تحمل ۳۵ سال رنج جانبازی، به یاران شهیدش پیوست.

  «حاج علی اکبر عسکری» جانباز ۷۰ درصد شهرستان مرودشت در دوران دفاع مقدس که ۲۴ بهمن سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر هشت از ناحیه ناحیه چشم و ریه و ۱۰ دی ماه سال ۱۳۶۶ در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پیشانی دچار جراحت شده بود، پس از تحمل ۳۵ سال رنج ناشی از جانبازی، به یاران شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این شهید گرانقدر در شهرستان مرودشت تشییع و در گلزار مطهر شهدا در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha