۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 83752268
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سقوط قیمت نفت با پیش‌بینی کاهش تقاضا در سال 2020

تهران – ایرنا – قیمت نفت که امروز را با رشد آغاز کرده بود بعد از آنکه گزارش آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر افت 9.3 میلیون بشکه‌ای میانگین تقاضا منتشر شد،‌ سقوط کرد و نفت آمریکا به زیر 20 دلار در هر بشکه رفت.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش امروز خود اعلام کرد که تقاضای نفت در سال جاری میلادی به طور متوسط 9.3 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش اگرچه بیشترین کاهش تقاضا در ماه آوریل(ماه جاری میلادی)‌ با افتی 30 میلیون بشکه ای اتفاق افتاده اما تا پایان سال روند تقاضا نسبت به سال گذشته منفی باقی می‌ماند.

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که تا پایان بهار نمی‌توان انتظار تغییر محسوسی در تقاضا را داشت اما به مرور در تابستان و بعد از آن پاییز می‌توان منتظر بود که تقاضای منفی نفت به زیر 5 میلیون بشکه در روز برسد.

آژانس بین‌المللی انرژی بر اساس این پیش‌بینی خوشبین است که با نزدیک شدن به فصول سرد سال در نیمه شمالی جهان و البته کنترل ویروس کرونا، ‌در اواخر سال میلادی 2020،‌ تقاضای منفی نفت به صفر نزدیک شود.

این پیش‌بینی باعث شد تا قیمت نفت در بازار امروز در حالی که سعی داشت تا بخشی از افت دیروز را جبران کند، ‌دوباره روند نزولی به خود بگیرد و پایین بیاید.

قیمت نفت برنت با این پیش‌بینی کاهش 3.8 درصدی را تجربه کرد و در مجموع امروز بیش از 5 درصد پایین آمد تا به قیمت 28 دلار و 46 سنت معامله شود.

نفت شاخص آمریکا نیز با کاهشی 3.2 درصدی به قیمت 19 دلار و 46 سنت در هر بشکه رسید.

نگرانی نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی با توجه به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره کوچک شدن 3 درصدی اقتصاد دنیا باعث شده تا امید به افزایش تقاضای نفت هر روز کمتر شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =