دانش‌آموزان بیضا برای شکست کرونا به میدان آمدند

شیراز-ایرنا- ۴۰ نفر از دانش آموزان هنرستان موقوفه حاج خلیل زالی شهرستان بیضا استان فارس برای کمک به کادر درمانی و جامعه در شرایط شیوع بیماری کرونا به میدان آمده و تاکنون توانسته‌اند ۱۴ هزار ماسک برای شکست این ویروس در کارگاه این مرکز آموزشی تولید کنند.

امروز حتی در شرایط شیوع ویروس کرونا، نیت خیرخواهانه مرحوم حاج خلیل زالی به کمک مردم آمده است. دانش‌آموزان هنرستان دخترانه موقوفه زالی نیز برای خدمت به مردم با تاسی از نیت نیک اندیشانه واقف آموزشگاه خود، آستین همت را بالا زده و همسو با دیگر اقشار جامعه با تولید روزانه ۳۰۰ عدد ماسک به یاری هموطنان خود شتافته تا ثابت کنند ثمره نیت وقف، همان صدقه جاریه و ابدی است و آنان نیز در کار خیر مشارکت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در این زمینه گفت: با شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلی مراکز آموزشی، دختران دانش‌آموز هنرستان کار و دانش موقوفه مرحوم حاج خلیل زالی بیکار ننشسته‌اند و همگام با سایر گروه‌های جهادی از پانزدهم اسفندماه ۹۸ نسبت به راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و لباس بیمارستانی اقدام کردند.

حجت‌الاسلام سید عباس موسوی افزود: از نیمه اسفندماه ۹۸، روزانه ۳۰۰ عدد ماسک در قالب ۲ نوبت کاری در کارگاه تولیدی هنرستان یاد شده تولید می‌شود و تا کنون بیش از ۱۴هزار و ۱۰۰ ماسک در این مکان تولید شده است،

وی با اشاره به اینکه ۴۰ نفر از دختران دانش آموز در خط تولید ماسک هنرستان یاد شده فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این دانش آموزان در رشته طراحی و دوخت در حال تحصیل هستند و ماسک‌های تولید شده توسط آنها پس از استریل و ضدعفونی شدن برای استفاده در اختیار کادر درمانی بیمارستان حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) شهرستان بیضا قرار می‌گیرد و همچنین بخشی از این ماسک‌ها به صورت رایگان بین مردم این شهرستان و روستاهای اطراف توزیع می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم این کارگاه تولیدی، آموزش نحوه بُرش و دوخت ماسک به مردم روستاهای توابع شهرستان بیضا است به نحوی که تاکنون، علاقه‌مندان به این کار از بیش از ۱۰ روستای این شهرستان، آموزش بُرش و دوخت ماسک را فراگرفته‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس بیان کرد: همچنین در کارگاه تولیدی هنرسنان نام برده، لباس‌های مخصوص بیمارستانی تولید و در اختیار بیمارستان قمر بنی‌هاشم (ع) شهرستان بیضا قرار می‌گیرد.

موسوی با اشاره به اینکه یکی از نیات واقف خیراندیش مرحوم حاج خلیل زالی، آموزش و تحصیل رایگان دانش‌آموزان نیازمند در منطقه سرباغ شهرستان بیضا است، بیان کرد: این آموزشگاه در قالب هنرستان کار و دانش در سال۱۳۹۰با هدف آموزش نوجوانان این منطقه و روستاهای اطراف احداث شده و در حال حاضر ۱۸۵ دانش آموز در ۲ شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در این مرکز آموزشی مشغول تحصیل هستند.

شهرستان بیضا در فاصله ۶۱ کیلومتری شیراز قرار دارد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۱۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا روز سه‌شنبه (بیست و ششم فروردین ۹۹) شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور به ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر رسید و تعداد جان باختگان این ویروس در کشور چهار هزار و ۶۸۳ نفر اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =