۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83752185
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آبرسانی به ملکشاهی ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایلام - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی با ۷۴ درصد پیشرفت در حال اجرا است.

نورالله تیموری روز چهارشنبه در بازدید از پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی اظهار داشت: طرح آبرسانی به ملکشاهی شامل، سه واحد ایستگاه پمپاژ، یک واحد تصفیه خانه آب،۳۰ کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی ۲۰ کیلو ولت، ۹ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و ۲۴٫۵ کیلومتر خط انتقال آب فولادی به قطر ۵۰۰ میلی متر در حال اجرا است.

وی افزود: طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی و اجرای پروژه تصفیه خانه آب تحول بزرگی در تامین آب این شهر ایجاد می‌کند و با بهره برداری از این پروژه دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر و روستاهای اطراف وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تاکید کرد: ایستگاه پمپاژ شماره ۱ بطور کامل اجرا شده و ایستگاه های پمپاژ ۲ و ۳ و تصفیه خانه آب با پیشرفت جشمگیری در حال اجرا است.

تیموری یادآور شد: همچنین خط انتقال برق فشار قوی بطول ۳۰ کیلومتر بطور کامل اجرا شده است و از ۲۴ کیلومتر خط انتقال آب ۱۸ کیلومتر تکمیل و از ۹ هزار متر مکعب مخزن، هفت هزار متر مکعب به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام اضافه کرد: با راه اندازی تصفیه خانه آب شهر ملکشاهی و ایستگاههای  پمپاژ بیش از ۱۵۵ لیتر در ثانیه آب سد ایلام تصفیه شده  و به مخازن ذخیره بین راهی منتقل و از آنجا وارد مدار توزیع شهر ملکشاهی و روستاهای اطراف خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی و اجرای پروژه تصفیه خانه آب تحول بزرگی در تامین آب شهر ملکشاهی ایجاد می کند و با بهره برداری از این پروژه دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر  و روستا های اطراف وجود نخواهد داشت.

تیموری گفت: شرکت آبفای استان با توجه به شرایط ویژه شهر ملکشاهی علیرغم اینکه با تنگناهای مالی رو به رو است تلاش و جدیت دارد هر چه سریعتر ، طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی از سد ایلام را به بهره برداری برساند.

شهرستان ملکشاهی با بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =