کارگاه تولید ماسک‌های نانو در هرسین شروع به‌کار کرد

کرمانشاه- ایرنا- کارگاه تولید ماسک‌های سه لایه نانو روز چهارشنبه باظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار عدد در هرسین شروع به کار کرد.

فرماندار هرسین در مراسم افتتاح این کارگاه اظهارداشت: این واحد تولیدی با همکاری و تلاش بخش خصوصی، کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی ایجاد شده است.

امیر شاه آبادی افزود: تولیدات این کارگاه تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کرمانشاه خواهد بود و ماسک های تولید شده نیز تحت نظارت توزیع می شوند.

براساس اعلام رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه پیش از ظرفیت تولید ماسک در استان کرمانشاه روزانه ۹۰ هزار عدد بود.

بیش از ۵۰ هزار عدد از ماسک های تولیدی در استان، روزانه در مراکز بهداشتی و درمانی مصرف و مابقی تحت نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازار توزیع می شوند.

براساس پیش بینی های انجام شده در صورت اوج گیری بیماری کرونا در کرمانشاه، روزانه به بیش از ۳۵۰ هزار عدد ماسک در این استان نیاز است.
 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۴۷۷۷ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۴۷۷۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

اخبار مرتبط