رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: نیروهای سپاه و بسیج با لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب رزمایش «کمک مومنانه» را با هدف امداد رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا در این استان آغاز کردند.

سردار محمد ناظری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۵۹ روز از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد و تمامی سردمداران زر و زور و تزویر با ابزارهای مختلف درگیر این ویروس هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد جامعه با شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی کسب و کار، اشتغال خود را از دست داده و خانواده‌های بسیاری با مشکلات اقتصادی رو به رو شده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سالروز میلاد امام زمان (عج) با ایراد سخنان ارزشمند خویش کمک مومنانه و همدلی و همراهی با نیازمندان در این برهه زمانی را مهم دانستند.

وی تصریح کرد: در همین راستا نیروهای سپاه و بسیج در لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب روز جمعه با ایجاد رزمایش «کمک مومنانه» با رمز یا صاحب الزمان(عج) کار را شروع کردند.

سردار ناظری گفت: نیروهای بسیج و سپاه در حال شناسایی افراد نیازمند سیستان و بلوچستان هستند و کار توزیع کمک‌ها و سبدهای کالایی از اول ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: اوج توزیع کالا در سیستان و بلوچستان روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) و هفته احسان و نیکوکاری است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در این استان تشکیل شده و این قرارگاه یک فرمانده و دبیرخانه دارد.

وی تصریح کرد: ۶ کمیته شامل کمیته تحصیل منابع، کمیته فرهنگی، کمیته رصد و پایش، کمیته آماد و پشتیبانی و کمیته سازمان‌های اقشار بسیج و بازرسی و نظارت در این قرارگاه فعالیت می‌کنند.

سردار ناظری به ۲ طرح دیگر در کنار این رزمایش اشاره کرد و افزود: طرح «حامی آسیب دیده» و طرح «هر محله یک قربانی» از جمله طرح‌های اجرایی توسط سپاه پاسداران و کمک مردمی در مناطق شهری است.

وی شماره حساب ۵۱۵۱۸۱۸۰۸۶۰۱۱ به نام سازمان بسیج مستضعان و شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۲۱۴۴۸۵۲۰۹ را برای دریافت کمک‌های مردمی در این طرح اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =