چهار طرح بزرگ آب و برق فردا توسط رییس جمهوری افتتاح می‌شود

تهران-ایرنا- وزیر نیرو گفت: چهار طرح بزرگ بخش آب و برق با سرمایه گذاری بیش از دو هزارمیلیارد تومان فردا در استان تهران توسط رییس جمهور افتتاح می شود.

«رضا اردکانیان» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: چهار پرژه بزرگی که فردا پنجشنبه توسط رییس جمهور افتتاح می شود در ادامه پویش هرهفته #الف- ب- ایران است که از نیمه دوم پارسال آغاز شده بود.

وی سرمایه گذاری انجام شده برای این پروژه ها را دو هزار و ۸۰۰میلیارد تومان اعلام کرد و خاطرنشان ساخت ساخت: افتتاح واحد بخار نیروگاه پرند یکی از این پروژه ها است که انجام خواهد شد.

اردکانیان ادامه داد: بهره برداری از سه تصفیه خانه فاضلاب از دیگر طرح ها است که در اسلامشهر، صفادشت و ملارد است و بهره برداری از آنها اثرات بسیار مثبتی به دنبال دارد.

عضو هیات دولت گفت: امسال و در تداوم پویش هرهفته #الف-ب-ایران تنها اساس ساخت و سازها نیست بلکه سازو کارها نیز مورد بازنگری قرارخواهند گرفت.

وی ادامه داد: تلاش می شود در بازنگری سازو کارها حداکثر استفاده از منابع موجود چه مالی و چه انسانی، فرصت ها صورت گیرد.

اردکانیان افزود: امسال و از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۸) تا امروز ۲۷۰ میلیمتر درسطح کشور بارش صورت گرفته و هرچند نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰درصد کمتر است اما بیش از ۶۰ میلیمتر از متوسط درازمدت بیشتر است.

وزیر نیرو گفت: بارش ها نوید دهنده شرایط خوب برای کشور است به گونه ای که می توانیم مانند پارسال حدود۳۰درصد بیش از سال های گذشته آب در اختیار بخش کشاورزی قرار دهیم.

وی ادامه داد: افزایش تامین آب برای بخش کشاورزی اثر بسیار مثبتی در امنیت غذایی خواهد داشت.بارش های خوب علاوه بر این سبب شده حدود پنجاه تالاب کشور در همین ابتدا آبگیری شوند.

این عضو هیات دولت گفت: تالاب های بین المللی هامون در استان سیستان و بلوچستان به خوبی آبگیری شده اند که اثر بسیار مثبتی در محیط زیست منطقه دارد.

وی افزود: وضعیت دریاچه ارومیه نیز به حد خوبی رسیده به گونه ای که همانند بهار ۱۰سال پیش وبه میزان یک هزار و ۲۷۱ متر و ۶۰ سانتیمتر تراز آن شده است.

وزیر نیرو گفت: تامین انرژی برق از سدهای برق، آبی در وضعیت مساعدی قرار دارد و امید می رود امسال بتوان برای تابستان و اوج بار رکورد خوبی در این باره داشت و تلاش می شود حدود ۹۰ هزار مگاوات ساعت انرژی از این بخش تامین کرد.

وی افزود: شرایط تامین اب شرب هم خوب است گرچه تصفیه خانه ها محدودیت دارند اما خود تامین اب مشکلی ندارد. البتهشرایط خوب آبی ناشی از همکاری مردم در مصرف صحیح هم هست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha