تغییر خطوط تولید برخی از واحدهای صنعتی استان مرکزی برای تامین تجهیزات پزشکی

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: جامعه تولید و کار استان با راه‌اندازی واحدهای جدید و یا با تغییر خطوط برخی از کارخانه‌ها، زمینه تولید تعداد قابل توجهی ماسک و سایر تجیهزات‌ بهداشتی را فراهم کرده است.

  «محمدتقی آبایی‌هزاوه» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون خط تولید ماسک در چند شرکت تولیدی در اراک و ساوه راه‌اندازی شده و با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی جامعه کار و تولید و بسیج کارگری  برخی از شرکت‌های تولیدی با اخذ مجوزهای لازم به چرخه تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و استرلیزه وارد شده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت ماشین سازی اراک خط تولید جدید خود را برای تولید ماسک بهداشتی مورد بهره‌برداری قرار داده است و در قرارگاه جهادی شهدای واگن پارس نیز علاوه بر تولید ماسک برای کارگران خود،  نیاز کارگران فصلی نیز تولید و به صورت رایگان در اختیار  آنان قرار می‌گیرد.

آبایی‌هزاوه اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی بسیج کارگری ۲ شرکت در ساوه با اخذ مجوزهای لازم به چرخه تولید ماسک وارد شده و با تلاش بسیجیان راه‌اندازی یک واحد تولیدی دیگر در زرندیه در دست پیگیری است  که این شرکت ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک یک‌بارمصرف را دارد.

وی گفت: بسیج کارگری استان مرکزی آمادگی دارد در قالب شیفت ایثار برای راه‌اندازی خط تولید این کارخانه اعزام شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: ۴۰ میلیون ریال نیز از محل مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان اراک برای تهیه چهار هزار بسته بهداشتی به منظور توزیع بین کارگران ساختمانی اراک برای کاهش شیوع ویروس کرونا اهدا شده است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان  با بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این استان پس از شهر قم در اول اسفندماه پارسال در شهر اراک به ثبت رسید.

تاکنون یک‌هزار و ۴۶۸ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۳۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =