سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۷۰۰ میلیاردی در پتروشیمی اسلام‌آبادغرب

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ابزار اصلی جهش تولید سرمایه‌گذاری است، گفت: براساس توافق صورت گرفته شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در اسلام‌آبادغرب سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست هماهنگی نهایی برای شروع عملیات اجرایی شرکت صنایع پتروشیمی اسلامآبادغرب که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان جهش تولید خاطرنشان کرد: تسریع و تسهیل در انجام امور با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود با تلاش و کار مضاعف به صورت جهادی در اولویت قرار دارد و برای تحقق این شعار عزم راسخ و جدیت کامل در استان وجود دارد. 
وی ضمن تشکر از تلاش و پیگیری جدی همه مسوولین برای آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه افزود: این شرکت در سه مرحله و چهار مجتمع در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری خواهد رسید که برای تسهیل و تسریع در انجام امور اجرایی،  منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب و اتاق بازرگانی نیز همکاری لازم را داشته اند و  قابل تقدیر است.  
استاندار کرمانشاه از عنایت ویژه دولت و وزیر نفت برای اجرایی شدن این پروژه تشکر کرد و اظهارداشت: با بهره برداری از این طرح عظیم شاهد تحول اساسی در غرب استان خواهیم بود و بر ایناساس در سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در پروژه سرمایه گذاری می شود که در مسیر توسعه و پیشرفت استان موثر است. 
بازوند تصریح کرد: امروز تفاهم نامه نهایی با سرمایه گذار «شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران» امضاء شد و قرارداد اجرای طرح واگذاری زمین منعقد و گام اساسی برای شروع پروژه برداشته شد.
وی اولویت اصلی استان را تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری، رونق و جهش تولید و تمرکز بر پیشرفت و ‌توسعه برای رفاه و شکوفایی اقتصادی ذکر کرد و گفت: برای تحقق این موضوع همه ظرفیت ها را بکار خواهیم گرفت. 
اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

سرخط اخبار استان‌ها