۷۰ درصد بودجه سال ۹۸ دستگاه های اداری تهران تخصیص یافت

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ۷۰ درصد بودجه سال ۹۸ دستگاه های اداری تهران با مبلغی حدود ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص یافت.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله ترکی در نخستین جلسه شورای معاونان سازمان مدیریت استان تهران در سال جدید، با اشاره به نامگذاری شعار سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به سال "جهش تولید"، اظهار داشت: اولویت های ده گانه ای برای تحقق این مهم در استان تهران ایجاد کرده ایم که مهمترین آن اصلاح ساختار تولید با محوریت بخش خصوصی، توسعه کارگاه های خرد و افزایش تولید کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی است.

وی سال ۹۸ را سالی سخت و پر تلاش برای کشور، سازمان برنامه و بودجه و سازمان مدیریت استان ها دانست و افزود: به لطف الهی، سازمان مدیریت استان تهران وظایف خود را در اجرای برنامه های توسعه و تامین منابع مالی حوزه های تولیدی، فرهنگی، اجتماعی، زیربنایی و آموزش، همچنین پژوهش و منابع انسانی به نحو احسن انجام داد.

ترکی با اشاره به حادثه سیل در ابتدای سال ۹۸ در استان تهران و برخی استان های جنوبی کشور، گفت: اگر چه بارندگی های بی سابقه و بی نظیری در ابتدای سال ایجاد شد اما آثار منفی آن خسارت هایی را ایجاد کرد که بازسازی آن ۴ ماه طول کشید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه در سال ۹۸، چالشی برای تامین آب شرب تهران و شهرستان ها نداشتیم، گفت: عملکرد آبخیزداری و منابع طبیعی در زمینه آماده کردن سدها و مهار سیلاب ناشی از بارندگی در سال گذشته خوب بود و از ابتدای سال جدید هم آمادگی کامل برای مهار سیلاب احتمالی وجود داشت.

وی به برنامه محوری در تخصیص بودجه سال ۹۸ و سال ۹۹ اشاره  و خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی براساس سند راهبردی استان تهران حرکت و به برنامه محوری (تخصیص بودجه براساس برنامه دستگاه) عادت کرده اند.

ترکی ادامه داد: در بخش بودجه جاری در سال ۹۸، تخصیص دستگاه‌های اجرایی ۱۰۰ درصد و برخی بیش از ۱۰۰ درصد بود و همه با رضایتمندی خوبی سال ۹۸ را سپری کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به همه روسای گروه های حاضر در جلسه گفت: با توجه به اینکه بودجه سال ۹۹ تعیین، تکلیف و رسما ابلاغ شده است، برای تهیه جدول بودجه سال ۹۹ باید از هم اکنون کار آغاز و تا پایان فروردین ماه ابلاغ اعتبار انجام شود.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید موافقت نامه بودجه جدیدی در سال ۹۹ وجود داشته باشد.

ترکی اظهارداشت: در سال ۹۸ حدود ۱۹۵ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده که متعلق به فرمانداران و دهیاران است برای بخش درمان و سلامت (کرونا) استان تهران هزینه و ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به سه دستگاه علوم پزشکی برای تامین و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی هزینه شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه از اجرای ۳۶ طرح اقتصاد مقاومتی در سال جدید خبر داد و گفت: در سال گذشته ۲۶ طرح ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران به مرحله اجرا و بهره برداری رسید، در سال جدید هم ۳۶ طرح اجرایی می شود که به زودی در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به طور مفصل مطرح خواهد شد.

ترکی اضافه کرد: با توجه به وجود ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، برای تحقق جهش تولید در استان ستاد جدیدی تشکیل نمی شود و تمام برنامه های جهش تولید استان در این ستاد طرح و تصمیم گیری خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه چارچوب و اولویت‌های معاونت‌ها و هر یک از بخش‌های مختلف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سال ۹۹ را اعلام کرد و گفت: حوزه منابع انسانی در اصلاح ساختار اداری، اطلاعات و آمار در بخش ارائه آمار برای افزایش تولید، حوزه GIS و پژوهش هر کدام به نوبه خود شفاف‌تر و به روزتر از سال گذشته در خدمت اجرای اهداف سازمان مدیریت و برنامه ریزی و در نهایت تحقق جهش تولید باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =