لغو تحریم‌های آمریکا مبارزه ایران با کرونا را موثرتر خواهد کرد

   باکو –ایرنا – معاون موسسه مطالعات فلسفی فرهنگستان علوم ملی جمهوری آذربایجان با انتقاد از ادامه تحریم‌های آمریکا علیه دولت و مردم ایران گفت: لغو این تحریم‌های ظالمانه مبارزه تهران با ویروس کرونا را موثرتر خواهد کرد.

  "قابل جمالزاده " روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که شیوع کرونا ویروس در جهان تهدید جدی برای جامعه بشری محسوب می شود ،افزود :  مقابله با این  پدیده خطرناک همکاری و فعالیت هماهنگ شده  همه کشورها و همه انسانهای با  عقل سالم را  می طلبد .

  وی با اشاره به پیامد های نامطلوب تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم و دولت ایران ، گفت : ادامه این سیاست  در چنین شرایطی نه تنها علیه دولت بلکه مردم ایران بوده و موجب مرگ انسانها می شود .

  جمالزاده با  تاکید بر این که همه کشورها در شرایط گسترش کروناویروس در جهان در راستای همکاری و هماهنگی فعالیت برای مقابله با این ویروس تلاش می کنند ، اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران را غیر قابل قبول خواند و گفت : آمریکا باید به تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه ایران پایان دهد تا از مرگ انسانها بر اثر پی آمدهای این سیاست جلوگیری شود .

  وی سیاست های نسنجیده دونالد ترامپ و دوره ریاست جمهوری وی را رسوایی در تاریخ آمریکا خواند و گفت : دولت آمریکا در حال حاضر تامین منافع سیاسی و اقتصادی خود را برتر از آینده و سرنوشت جامعه بشری می داند .

 معاون  موسسه مطالعات فلسفی فرهنگسستان علوم  ملی جمهوری آذربایجان در بخشی از سخنان خود سیاست های دولت آمریکا علیه ایران پس از انقلاب اسلامی را  مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت : با وجود همه تحریم ها ، جمهوری اسلامی ایران توانست با تکیه بر ظرفیت های داخلی کشور در همه عرصه ها به خودکفایی برسد . 

 این ایران شناس برجسته جمهوری آذربایجان افزود : جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تحریم های آمریکا و همچنین جنگ تحمیلی هشت ساله ،  توانست در عرصه های مختلف از جمله علمی دست آوردهای قابل توجهی داشته باشد .

  جمالزاده گفت : با  توجه به ظرفیت های علمی جمهوری اسلامی ایران و دانشمندان و متخصصین مجرب آن می توان انتظار داشت ، ایران بزودی در راستای شکست کرونا ویروس نیز دست آورد مهمی داشته باشد و پیروزی بر این ویروس ناشناخته را به جشن بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =