۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83751473
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع مشکلات عمارت جنانی اولویت شورای شهر همدان است

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: پیگیری و رفع مشکلات عمارت تاریخی و باارزش جنانی در اولویت برنامه‌های این کمیسیون قرار دارد.

حسین قراباغی روز چهارشنبه در بازدید از بنای تاریخی جنانی اظهار داشت: این عمارت ثبت ملی شده و از ارزش تاریخی گرانبها برخوردار است.

وی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر همدان همواره دغدغه حفظ و نگهداری بناهای تاریخی به عنوان آثار ارزشمند و گرانبهای شهر را دارند و معتقدیم این مکان های مهم گردشگری باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

قراباغی خاطرنشان کرد: مالک معتقد است از سال ۹۵ درخواست مجوز برای راه‌اندازی هتل سنتی داشته اما میراث فرهنگی با وی همکاری نکرده است.

وی بیان کرد: در راستای تعیین تکلیف این بنای مهم، رفع خطر و جلوگیری از بروز حادثه ای دیگر، هفته آینده نخستین جلسه حضوری کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور نماینده فرماندار، شهردار، مالک عمارت، مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مدیران مرتبط برگزار می شود.

قراباغی همچنین از رسانه ها دعوت کرد در این نشست تخصصی که در راستای حل مشکلات عمارت تاریخی جنانی است، شرکت کنند.

داستان عمارت ۸۰ ساله جنانی به روزهای تلخ و غم انگیزی رسیده است و می طلبد که متولیان امر هرچه سریعتر برای نجات این اثر تاریخی وارد میدان شده و تصمیم گیری کنند.   

بنای عمارت جنانی سال ۹۷ در لیست آثار ملی به ثبت رسید و واجد ارزش تاریخی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =