تولید بیش از ۲۰۰ برند و محصول بهداشتی بازار کرونا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: بیش از ۲۰۰ برند و محصول جدید بازار مقابله با کرونا توسط واحدهای بهداشتی و درمانی استان تولید شد.

محمدرضا صفی خانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: برخی واحدهای تولید محصولات بهداشتی استان همزمان با بحران کرونا و نیاز مبرم به مواد ضدعفونی خط تولید خود را تغییر داده و محصولات مورد نیاز را وارد بازار کردند.

وی ادامه داد: همچنین واحدهای بهداشتی دیگری با ارتقا خط تولید و افزایش شیفت های کاری، علاوه بر محصولات قدیمی خود، تولیدات جدید مرتبط را در دستور کار قرار داده اند.

وی تصریح کرد: در نتیجه بیش از ۲۰۰ محصول یا برند جدید تولیدات مرتبط با کرونا در زمینه دستکش، گان، الکل، ژل و محلول ضدعفونی کننده و ماسک در استان تولید شده به نحوی که حدود ۵۰ برند جدید ماسک در این استان ایجاد شده و فعال است.

صفی خانی با بیان اینکه پس از بحران کرونا نمایشگاهی از این محصولات و برندها برپا می شود گفت: اکنون تولید ماسک در لرستان به حدنصاب رسیده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در واحدهای تولیدی، کارگاهی و خیاطی های مشاغل خانگی با مجوز صمت و پروانه بهداشتی و همچنین ۵۰ هزار عدد نیز توسط سپاه، بسیج و گروه های جهادی در لرستان تولید می شود.

وی قیمت هر عدد ماسک معمولی را ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و اظهار داشت: رایزنی برای کاهش این قیمت به ۲ هزار تومان در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =