گذرگاه‌های مرزی عراق : هیچ تصمیمی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گرفته نشد

بغداد- ایرنا - سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق درباره از سرگیری سفرهای زیارتی از ایران گفت که هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده و بازگشایی مرزها برای سفرهای زیارتی کشورهای همسایه براساس نظر وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.

سازمان گذرنامه‌های مرزی عراق روز سه‌شنبه در پاسخ به خبر یکی از خبرگزاری‌های ایران بیانیه‌ای منتشر کرد و نوشت که گذرگاه‌های مرزی زمینی ما با دو همسایه، ایران و کویت به طور کامل برای تردد مسافر و مبادله تجاری بسته شده است.
بر این اساس، بازگشایی مرزهای زمینی ما مطابق گزارش‌ها و داده‌های مربوط به ویروس کرونا و با اعلام و تصمیم کمیته ملی بهداشت و ایمنی انجام خواهد شد.
بیانیه تأکید کرده که تاکنون هیچ تصمیمی از سوی کمیته ملی بهداشت برای بازگشایی مرزهای دو کشور اتخاذ نشده و این موضوع منوط به اختیار و دستور وزارت بهداشت است.
عراق به دنبال همه گیری ویروس کرونا از حدود دو ماه پیش اقدام‌های پیشگیرانه سختی را به مرحله اجرا درآورده است.
بستن مرزهای زمینی و هوایی، تعطیلی مراکز آموزشی، لغو فعالیت ادارات و ممنوعیت رفت و آمد درون و برون شهری از جمله مهمترین این اقدام‌ها به شمار می‌رود.
همچنین استاندار نجف اشرف گفت: به توصیه سازمان بهداشت جهانی و دولت عراق زیارت عتبات عالیات برای زائران داخل و خارج عراق تا زمان اتمام بحران شیوع کرونا ممنوع است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha