مذاکرات آرامکو سعودی برای استقراض ۱۰ میلیارد دلار از بانک‌های جهانی

تهران-ایرنا- منابع بانکی روز سه‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفته‌اند، شرکت آرامکو سعودی درحال مذاکرات اولیه با برخی بانک‌های جهانی و خلیج فارس برای دریافت ۱۰ میلیارد دلار برای خرید ۷۰ درصد سهام شرکت صنایع پایه سعودی (سابک) است

 رویترز به نقل از منابع گفت که سرمایه گذاری برای پروژه سابک خواهد بود و گفت وگوها در مرحله اولیه است و شرکت آرامکو به رأی مثبت بانک‌ها برای اعطای وام امیدوار است.

وی همچنین گفت: مسؤولان آرامکو به دنبال دریافت ده‌ها میلیارد دلار هستند، اما مشخص نیست که آنان می‌توانند این رقم را بدست آورند یا خیر.

رویترز به نقل برخی منابع دیگر اعلام کرد که بانک  "اچ، اس، بی، سی انگلیس و  جی‌پی مورگان چیس (شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی) و چند بانک دیگر حاشیه خلیج فارس که به نامشان اشاره‌ای نشده است، از جمله بانک‌هایی است که آرامکو درحال مذاکره با آنان برای استقراض است.

شرکت آرامکو سعودی دیروز دوشنبه نیز از گروه‌های مبارزه با احتکار در اتحادیه اروپا مجوز خرید شرکت صنایع پایه سعودی (سابک) دریافت کرد.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد، اتحادیه اروپا موافقت غیر مشروط خود را برای خرید ۷۰ درصد سهام سابک به ارزش ۶۹ ملیارد دلار توسط آرامکو ابلاغ کرده است.

آرامکو سال گذشته با خرید سهام ۷۰ درصد از سابک به ارزش ۶۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار موافقت کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =