۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83751235
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار جنوب کرمان در ۲۷ فروردین

جیرفت - ایرنا - توزیع ۲۲ هزار تُن آرد با نرخ دولتی، توقیف محموله مواد مخدر، اختصاص ۱۰۰ هزار متر مربع زمین برای طرح اقدام ملی مسکن، کشف ۱۲ دستگاه تولید ارز دیجیتال و انتشار ۶ کتاب علمی در جیرفت ازجمله خبرهای جنوب استان کرمان در ۲۷ فروردین‌ماه است.

توزیع ۲۲ هزار تُن آرد با نرخ دولتی در جنوب کرمان

 کیومرث لطفی سرپرست تعاون روستایی جنوب کرمان اظهار داشت: این میزان آرد در راستای خدمت‌رسانی به روستاییان با قیمت مصوب دولتی توزیع شد.

وی با بیان اینکه بیشترشرکت‌ھای تعاونی روستایی عامل توزیع آرد روستاییان ھستند، افزود: در سال جاری نیز خدمت‌رسانی به کشاورزان و روستاییان یکی از مهمترین فعالیت‌های شبکه تعاون روستایی جنوب کرمان است.

سرپرست تعاون روستایی جنوب کرمان افزود: اتحادیه‌ھا و شرکت‌ھای تعاونی روستایی منطقه جیرفت و کهنوج بخشی از سهمیه آرد تعیین شده مورد نیاز روستاییان حوزه شهرستان‌ھا را خریداری کرده و برای توزیع در بین جامعه ھدف به عاملان فروش این منطقه تحویل می‌دهند.

وی تصریح کرد: لیست توزیع آرد خام روستایی پس از کنترل توسط ادارات تعاون روستایی هر شهرستان به منظور راستی‌آزمایی مورد پایش و کنترل مجدد قرار می‌گیرد.

سرپرست تعاون روستایی جنوب کرمان اظهار داشت: ھدف از توزیع آرد بین روستاییان، ارائه خدمت بهتر و ایجاد رضایت‌مندی در بین این قشر از جامعه است.

اختصاص ۱۰۰ هزار متر مربع زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در جنوب کرمان


مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان از تخصیص بیش از  ۱۰۰ هزار متر مربع زمین برای طرح ملی مسکن در جنوب کرمان خبر داد و گفت: این میزان زمین در راستای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده است.
محمد ساردویی تعداد ثبت‌نام کنندگان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را برای طرح ملی مسکن سه هزار و ۲۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد برای شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر بیش از ۶۰۰ نفر واجد شرایط پذیرفته شده است.
وی اظهار داشت: طراحی طرح‌ها در برخی شهرستانها تمام شده و در مرحله اخذ پروانه ساخت هستند و عملیات اجرایی این طرح ها بزودی آغاز می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: دولت در خصوص خانه‌دار شدن مردم مناطق مختلف کشور، طرح مهم اقدام ملی مسکن را آغاز کرد و این طرح به سرعت در حال انجام است.
ساردویی طرح ملی مسکن را جدی‌ترین طرح ساخت مسکن در دولت دوازدهم عنوان کرد و افزود: با این طرح شاهد خانه‌دار شدن افراد واجد شرایط دریافت مسکن خواهیم بود.

کشف ۱۲ دستگاه تولید ارز دیجیتال در جیرفت

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت از کشف تعداد ۱۲ دستگاه تولید ارز دیجیتال (بیت‌کوین) به ارزش اولیه ۶۰۰ میلیون ریال در یک کارگاه واقع در شهرک صنعتی این شهر خبر داد و گفت: در این رابطه شبکه غیرمجاز برق توسط ماموران اداره برق جمع‌آوری و متهمان تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

حسین سلامی افزود: در راستای تحقق شعار سال، دادستانی جیرفت  با حمایت همه جانبه حقوقی و قضایی از فرآیند تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی و فعالان در این عرصه و تامین امنیت سرمایه‌گذاری در جامعه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

محموله قاچاق مواد مخدر در جیرفت کشف شد


فرمانده انتظامی جیرفت از کشف محموله قاچاق مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: در این عملیات ۳۹۸ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک کشف شد.
 سرهنگ رضا محمدرضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
وی با بیان اینکه ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر مطلع شدند، گفت: سوداگران مرگ قصد انتقال محموله را با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ از طریق محورهای مواصلاتی شهرستان به مرکز کشور داشتند.
فرمانده انتظامی جیرفت افزود: با تشکیل اکیپ ‌های ویژه و اعزام به مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان، ماموران سرانجام در محور جیرفت –کرمان حوالی پلیس راه، خودرو ذکر شده را شناسایی و توقیف کردند.

پژوهشگران جیرفتی ۶ کتاب علمی چاپ و منتشر کردند

محققان و پژوهشگران معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۶ کتاب علمی چاپ و منتشر کردند.

دکتر فاطمه سیدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ۵۰ درصد کتاب‌های چاپ شده این معاونت طی سال گذشته به چاپ رسیده، تصریح کرد: سال گذشته کتاب‌های آناتومی عمومی، آناتومی لگن و سیمای سرطان در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت منتشر شد.

وی اظهار داشت: نخستین کتاب درسی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت سال گذشته با عنوان آناتومی عمومی و کتاب بعدی با عنوان آناتومی لگن انتشار یافت.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ نشست شورای انتشارات در این دانشگاه برگزار شد، گفت: کتاب پلاسمودیوم جوندگان نیز مجوز حق آرم دانشگاه را دریافت کرد.

وی از استعلام پنج کتاب در واحد انتشارات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد و گفت: اعضای هیات‌علمی می‌توانند با مراجعه به واحد انتشارات اقدام به انتشار کتب تالیفی خود کنند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را تحت پوشش دارد.