۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۹
کد خبرنگار: 1461
کد خبر: 83751212
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ میلیارد ریال وام به افراد جویای کار رودخانه رودان پرداخت شد

بندرعباس- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش رودخانه رودان گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کم بهره پارسال به مددجویان کمیته امداد، جوانان جویای کار و کارفرمایان بخش رودخانه این شهرستان پرداخت شد.

محسن نصرتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات برای اجرای ۳۰۲ طرح اشتغالزایی در بخش هایی نظیر کشاورزی (توسعه کشت های گلخانه ای، احداث باغ مرکبات و نخیلات)، دامداری، تولیدی، خدماتی و انرژی (ایجاد نیروگاه های خورشیدی) به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ایجاد و توسعه اشتغال پایدار، رونق تولید، رشد و رونق اقتصادی و خودکفایی مددجویان را از جمله اهداف پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برشمرد و اظهار داشت: پرداخت این تسهیلات، زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

نصرتی حداقل و حداکثر رقم تسهیلات پرداختی را به ترتیب ۵۰ میلیون ریال و ۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این تسهیلات از محل منابع داخلی کمیته امداد، منابع قرض الحسنه بانکی و منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

این مسوول در ادامه برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری سازمان فنی و حرفه ای را از جمله اقدام های مهم و موثر در راستای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و خودکفایی مددجویان برشمرد.

نصرتی مهارت آموزی را رمز ایجاد و توسعه اشتغال پایدار و خودکفایی مددجویان زیر پوشش این نهاد عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ۶۵ دوره آموزشی مهارت آموزی بلند مدت ویژه مددجویان در این بخش برگزار شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته، ۴۵ نفر از افراد جویای کار از طریق مراکز کاریابی مشغول به کار شدند.

نصرتی خاطر نشان کرد: هم اکنون چهار هزار نفر در قالب یک هزار و ۸۰۰ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش رودخانه رودان بهره مند هستند.

شهرستان رودان با بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

بخش رودخانه با جمعیتی افزون بر ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر در ۵۵ کیلومتری شمال رودان قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha