واحدهای تولیدی باید به طور مستمر ضدعفونی شوند

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: صاحبان واحدهای تولیدی مکلف هستند دستکش و ماسک برای کارگران خود تهیه کرده و فضای کارخانه‌ها را به صورت منظم و مستمر ضدعفونی کنند.

منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی از معرفی کارگران به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای دریافت گواهی سلامت به جد خودداری کنند چون موجب تجمع در این مراکز شده و هزینه بالایی نیز به دنبال دارد. 

این مسوول گفت: بررسی‌ها و بازدیدهای ما حکایت دارد در تولید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده مشکلی نداریم ولی باید کیفیت، قیمت و توزیع آنها را در دستور کار داشته باشیم که کمیته ای در این زمینه تشکیل شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار  قزوین افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان با ۱۱۰ تیم، پایش و نظارت واحدهای صنفی کم خطر را برعهده دارند ولی نظارت بر بازار طی روزهای آینده از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

وی افزود: تقاضا داریم دادگستری استان دستور قضایی یا اختیار ویژه‌ای در این زمینه به تیم های نظارتی بدهد تا بتوان با واحدهای متخلف با سرعت و جدیت بیشتری برخورد کرد.

حبیبی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف و بازاریان به زودی نشستی با مجموع عوامل دخیل در بازار به ویژه اصناف پرمشتری و پرخطر برگزار خواهیم کرد و  تذکرات بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا به آنها داده خواهد شد.

وی افزود:از مدیران تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواهش داریم نحوه مشمولیت افراد و چگونی ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری را اطلاع رسانی کنند چون متقاضیان آنها زیاد است و احتمالا سوالاتی در این زمینه داشته باشند.

حبیبی گفت: بیمه بیکاری رانندگان اتوبوس و تاکسی درون شهری را به ستاد ملی کرونا منعکس می‌کنیم تا تصمیم لازم در این زمینه گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =