۴۰۰ گروه جهادی برای مقابله با ویروس کرونا در البرز فعال شدند

کرج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: ۴۰۰ گروه جهادی متشکل از روحانیون و طلاب و سایر گروه ها برای مقابله با ویروس کرونا در این استان فعال شده اند.

حجت الاسلام مهدی ولایی بر حق عصر سه شنبه در همایش ائمه جماعات ، روحانیون و فرماندهان پایگاه های بسیج شهرستان فردیس افزود: مساجد، پایگاه های بسیج، هیات های مذهبی،کانون ها ، روحانیون و ائمه جماعات در سایر بخش های مختلف برای شکست کرونا  به صورت خودجوش پای کارآمده اند.

وی بیان داشت: با اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور توسط وزارت بهداشت و اطلاع‌رسانی به مردم در راستای رعایت بهداشت و پیشگیری از شیوع این ویروس در جامعه گروه‌های جهادی نیز در کنار مسوولان و دستگاه‌ها به میدان آمده و دست به کار شدند تا در کنار مدافعان سلامت و کادر درمان برای مقابله با این ویروس منحوس تلاش کنند.

وی در ادامه افزود: ضدعفونی کردن مساجد، مدارس، معابر عمومی ،توزیع اقلام بهداشتی، توزیع ماسک و بروشور ،تهیه سبد کالا معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان، حضور گروههای جهادی در بیمارستان‌ها از جمله اقدامات گروه‌های جهادی  است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: گروههای جهادی با حداقل امکانات و خودروهای شخصی در حد توان خود برای از بین بردن ویروس کرونا از جان گذشتگی می کنند و عده ای اجساد فوت شدگان ه کرونا را غسل می دهند.

وی اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های آموزشی بهداشتی در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همکاری بسیج و بهداشت با قرارگاه سلامت در راستای غربالگری و کنترل مبادی ورودی و خروجی استان از جمله فعالیت‌های گروه‌های جهادی می‌باشد که طی این مدت انجام شده است.

وی با بیان این که ائمه جماعات و روحانیان در همه صحنه ها و عرصه های مهم در کنار مردم بوده است، بیان داشت: در شرایط حساس این روزها که همه بخش های کشور درگیر مقابله با ویروس منحوس کرونا هستند، طلاب و روحانیان البرز نیز همانند گذشته در صف نخست مقابله با این ویروس قرار دارند.

ولایی برحق افزود: در راستای کمبود و پیشگیری از ویروس کرونا گروههای جهادی با راه اندازی کارگاههای تولید ماسک به کمک کادر درمان استان البرز آمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =