هواشناسی سیستان و بلوچستان دوباره نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد

زاهدان-ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور دومین هشدار سطح نارنجی این اداره کل گفت: بارش‌های بهاره همچنان تا روز جمعه در سطح استان ادامه دارد و روز پنجشنبه به اوج خود می‌رسد به طوریکه در برخی نقاط احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

محسن حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان شرایط برای بارش های بهاره مهیا است به طوریکه بعدازظهر امروز و امشب در نیمه شمالی و برخی ارتفاعات جنوبی استان احتمال وقوع رگبار بهاری، گاهی رعدوبرق وجود دارد.
وی افزود: از روزچهارشنبه موج بارشی جدید به استان وارد می شود که نواحی شمالی، مرکزی، غربی و برخی ارتفاعات جنوبی استان را فرا می گیرد و تا جمعه بارش های رگباری آن که همراه با رعدوبرق است، ادامه می یابد.

 مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: پیش بینی می شود روز پنجشنبه اوج فعالیت بارشی این سامانه باشد به طوریکه نواحی غربی شمال استان را بیش از سایر نقاط درگیر کند.

حیدری خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد درحاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی، رفتن به ارتفاعات پرهیز و از گرده افشانی نخل ها و سمپاشی گیاهان خودداری شود.

وی به نوسانات دمایی استان اشاره کرد و گفت: از امروز روند کاهش سه تا پنج درجه ای دمای هوا در شمال استان آغاز شده است و چند روزی در این منطقه ادامه دارد.
عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: دریای عمان تا پایان هفته به نسبت مواج است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha