۲۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83750930
۱ نفر

برچسب‌ها

پرداخت ۵٠ میلیارد ریال خسارت به زلزله‌زدگان قطور

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد ریال از مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت برآورد شده ناشی از خسارت زلزله به ساکنان قطور خوی پرداخت شده است.

آیدین رحمانی رضائیه روز سه‌شنبه در نشست هماهنگی پرداخت خسارت بیمه به واحدهای مسکونی آسیب دیده در زلزله قطور با تاکید بر اینکه اجرای دقیق تفاهم نامه منعقد شده با بیمه دانا در خصوص بیمه اماکن روستایی در نوار ۲۰ کیلومتر مرزی مورد پیگیری مدیریت استان است، گفت: اقدامات کارشناسی بیمه دانا در قطور قابل قدردانی است اما انتظار می‌رود با اجرای دقیق مفاد تفاهم نامه خسارت واحدهای آسیب دیده منطبق بر واقعیت‌ها و به درستی پرداخت شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی درست از میزان خسارت‌های وارده به اماکن روستایی و اجرای دقیق تفاهمنامه منعقد شده با بیمه دانا مورد تاکید مدیریت استان است ادامه داد: هفته آینده نیز پیش بینی شده است ۵۰ میلیارد ریال دیگر نیز به حساب مالکان واحدهای خسارت دیده پرداخت ‌شود. 

وی با قدردانی از بیمه دانا در ارزیابی ۲۶ روستای خسارت دیده از طریق بسیج نیروهای کارشناسی بیان کرد: خسارت‌های واریزی به حساب مالکان تا زمان شروع مراحل بازسازی قابل برداشت نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: در واحدهای مسکونی مناطق خسارت دیده که آواربرداری به اتمام رسیده هم‌اکنون عملیات بازسازی شروع شده است.

به گزارش ایرنا روز یکشنبه - چهارم اسفندماه - ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یکهزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

امدادگران و مسوولان آذربایجان‌غربی بلافاصله پس از زلزله اول در ساعت ۹:۲۲ راهی منطقه «قطور» شدند و ارزیابی میزان خسارت تا شامگاه همان روز ادامه داشت؛ تا اینکه در ساعت ۱۹:۳۰ زلزله نسبتا شدید دیگری به بزرگی ۵.۹ ریشتر «زرآباد» را لرزاند و خسارت‌های زلزله اول را دوچندان کرد؛ تا جایی که شبکه برق و مخابرات برای چند ساعت قطع شد اما در یک اقدام جهادی و پس از چند ساعت، زیرساخت‌ها دوباره در بامداد دوشنبه وصل شد.

زلزله دوم در «زرآباد» تنها چند مصدوم جزئی داشت اما تمرکز امدادگران و مسوولان بر روی آن موجب شد تا توزیع اقلام امدادی در بین زلزله‌زدگان قطور به فردای آن روز یعنی صبح روز «دوشنبه» موکول شود که متاسفانه برخی‌ها بلافاصله این تاخیر را در فضای مجازی به حساب نقصان کار گذاشتند. 

امدادگران، مسوولان و حتی نیروهای سپاهی و مرزبانی که از نخستین ساعات پس از وقوع زلزله اول در منطقه حضور داشتند که به صورت جهادی کمبودها را یکی پس از دیگری رفع کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =