بررسی اختلاف نظر دیوان محاسبات و وزارت علوم درباره فعالیت‌های پژوهشی اساتید

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ابهام بین دیوان محاسبات و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابت فعالیتهای پژوهشی اساتید دانشگاه‌ها برطرف شد.

«سیدحمایت میرزاده» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تشریح نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون آموزش در جلسه امروز طرح استفساریه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین مصوب ۹۷/۰۶/۱۳ را با حضور نماینده شورای نگهبان بررسی کرد.
 به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، بررسی مشکلات معاونت پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با حضور معاونین دیوان محاسبات و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دستور کار دیگر این کمیسیون بود.

وی با اشاره به ادغام نهضت سوادآموزی و آموزش و پرورش در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین ادامه داد: شورای نگهبان به همین منظور مجددا به استفساریه ایراد گرفته بود و این مشکل برطرف در نشست امروز شد و استفساریه برای تصویب نهایی به صحن می‌رود.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم اظهار کرد: اختلاف نظرهایی درباره فعالیتهای پژوهشی دانشگاهها بین دیوان محاسبات و وزارت علوم وجود داشت بنابراین در نشست امروز هر دو گروه را دعوت کردیم تا مشکلی در فعالیت‌های پژوهشی اساتید دانشگاه ایجاد نشود.

وی دلیل این مشکل را وجود ابهام از برداشت قانون عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس نظر دیوان محاسبات، طبق قانون اساتید نخست باید شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کنند تا بتوانند فعالیت‌های پژوهشی انجام دهند. اعضای کمیسیون آموزش گفتند اساس کار اساتید، ‌پژوهش است و نیازی نیست الزاما شرکت دانش بنیان ایجاد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =