هنرمند انقلابی ترویج فرهنگ انسان دوستی را به دوش می‌کشد

بندرعباس- ایرنا- هنر انقلاب، تجلی زلال روح در قاب هنر است و هنر متعهد و هنرمند انقلابی کلید واژه‌هایی هستند برگرفته از هنر ذاتی و تجلی بخش زلال روح انسان در قالب هنر که وظیفه سنگین ترویج فرهنگ انسان دوستی و بیداری وجدان را در جهان به دوش می‌کشند.

مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان بیان داشت:‌ آنچه در هنر متعهد نهفته اثر درونی و اعجاز نور و حقیقت و تاثیر شگرف آن بر شخصیت انسان است که تنها با درک معنای حقیقت می‌توان به آن دست یافت.

اعظم پشت مشهدی سه دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ذهن خلاق و ایده پرداز هنرمند انقلابی با پردازش و تلفیق هنر با مفاهیم انسانی و عرفانی، جهان امروز را از آنی‌نگری و ظاهردوستی جدا و با خلق آثار فاخر و ارزشمند انسان را دگرگون و منقلب می‌کند.

وی با اشاره به جایگاه و ارزش هنر متعهد و تاثیر هنرمند انقلاب در روشنگری جامعه و فهم حقیقت جهان توسط هنر، گم نشدن در ظواهر دنیای امروز و فارغ نبودن از دغدغه‌های مظلومین جهان را از نقاط قوت هنرمند متعهد معرفی کرد.

این نویسنده کتاب های دفاع مقدس و ادبیات پایداری ابرازداشت: امروز وسیله شناساندن حقیقت در جهان، ظهور هنر متعهد است که در دست‌ها، افکار و توان و دانش هنرمند ارزشی به منصه ظهور می‌رسد و توسط مخاطب آگاه درک می‌شود و در واقع هنر انقلاب؛ بیداری وجدان‌ انسان‌هاست که آنها را به سمت حقیقت و روشنی سوق می‌دهد.

پشت مشهدی در ادامه اظهار داشت: برنامه های دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان هرمزگان برای گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به دلیل شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی تولید و منتشر می‌شود.

کتاب‌هایی چون "آدمها توی قاب من نمی‌میرند، بادگیرها چشم براهند، این جزیره با تو نفس می‌کشد و پرواز در جزیره" از جدیدترین آثار تدوینی اعظم پشت مشهدی، مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان در حوزه خاطره‌نگاری و داستان دفاع مقدس است.

با مصادف شدن سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم«شهید سید مرتضی آوینی» و هفته هنر انقلاب اسلامی با شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در استان هرمزگان از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه ۹۹ در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha