برگزاری نخستین جلسه ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو در سال ۹۹

تهران- ایرنا- نخستین جلسه ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو در سال ۹۹ در کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.

 کمیته ملی پارالمپیک امروز (سه‌شنبه) میزبان نخستین جلسه ستاد بازی های پارالمپیک توکیو در سال جدید بود. در این نشست که با حضور اعضای ستاد و نیز روسای فدراسیون‌های دارای سهمیه پارالمپیک توکیو ۲۰۲۱ از جمله جانبازان و معلولین، نابینایان و کم‌بینایان، قایقرانی، تکواندو و تیراندازی با کمان برگزار شد، با توجه به تعویق بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ و ایجاد فرصت برای ترسیم چشم‌اندازی جدید، آیین‌نامه مربوط به اولویت‌بندی رشته‌های ورزشی، برگزاری اردوها و اعزام‌های تدارکاتی و نیز کمک هزینه‌های پیش بینی شده برای ورزشکاران مورد بررسی مجدد قرار گرفت و کلیه اعضا نظرات خود را در این خصوص ارائه دادند.

براین اساس و با توجه به اصلاحات مصوب، از این پس کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون‌هایی که در اعزام بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۱ نماینده دارند، در راستای این آیین نامه اقدام خواهند نمود.

آیین‌نامه‌های فوق‌الذکر به زودی و پس از تصویب جهت اطلاع عموم بر روی تارنمای کمیته ملی پارالمپیک قرار خواهد گرفت.

در پی اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک مبنی بر به تعویق افتادن بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ و برگزاری آن تا تابستان ۲۰۲۱ به دلیل شیوع ویروس کرونا، کمیته بین‌المللی پارالمپیک نیز با صدور بیانیه‌ای از به تعویق افتادن این بازی‌ها خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha