بیش از ۱۶۸ کیلو گرم تریاک در بویراحمد کشف شد

یاسوج- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶۸ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در یک عملیات مشترک توسط پلیس این استان و مأموران پلیس استان فارس در محدوده کاکان به یاسوج واقع در شهرستان بویراحمد کشف و ضبط شد.

سرهنگ کیقباد مصطفایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مأموران پاسگاه انتظامی کاکان شهرستان بویراحمد با اشراف کامل بر رفتارهای مجرمانه سوداگران مرگ، از انتقال یک محموله مواد مخدر از یکی از استان های همجوار در جاده ارتباطی کاکان به یاسوج اطلاع یافتند.

وی افزود: مأموران پلیس استان با هماهنگی مرجع قضائی و تعامل با پاسگاه انتظامی کمهر از توابع استان فارس حین کنترل خودروهای عبوری در محور ورودی کاکان به یاسوج خودروی سمند مظنون به حمل مواد را شناسایی و به آن دستور توقف دادند.

سرهنگ مصطفایی بیان کرد: راننده با بی توجهی به دستورات پلیس از محل متواری که پس از طی مسافتی  و با شلیک چند تیر هوایی و سپس به سمت لاستیک های خودرو متوقف شد.

وی ابراز داشت: این راننده با استفاده از تاریکی شب از محل متواری و مأموران در بازرسی از این خودرو ۱۶۸ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک کشف و ضبط کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تلاش برای دستگیری متهم ادامه دارد و خودرو وی نیز به پارکینگ منتقل شد.

سرهنگ مصطفایی بر تشدید برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای پلیس با سوداگران مرگ و باندهای قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و از عموم مردم خواست هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

سال ۹۸ حدود ۶ تن انواع مواد مخدر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

افزون بر ۱۲ هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده اند و آمار ها نشان می دهند که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک است.

۷۹ مرکز اعتیاد درمانی در استان وجود دارد که اغلب روش‌های درمانی معتادان در این مراکز انجام می‌شود.

در سال ۱۳۹۶ چهار تن و ۶۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

چهار هزار و ۷۱ کیلو گرم این مواد مخدر از نوع تریاک و مابقی حشیش، ماری جوانا، هروئین و دیگر انواع مواد مخدر بوده و در این راستا یکهزار و ۸۴۶ نفر دستگیر، ۳۳۷ دستگاه خودرو توقیف و ۶۸ باند منهدم شدند.

سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شده است.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha