مرکز پژوهش‌های مجلس تأثیر کرونا بر منابع آب و فاضلاب را بررسی کرد

تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس در سلسله گزارش‌های بررسی آثار ویروس کرونا، تاثیر این ویروس بر منابع آب و فاضلاب را ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات زیربنایی این مرکز روز سه‌شنبه در گزارشی با عنوان «درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا (۲۰)، تأثیر کرونا بر منابع آب و فاضلاب را بررسی کرده است.

این گزارش خاطرنشان کرد: پس از بررسی مدارک علمی و مقالات تحقیقاتی معتبر و همچنین گزارش‌های ذیربط منتشر شده توسط دستگاه‌های بین‌المللی مهم مانند سازمان بهداشت جهانی و اداره حفاظت محیط ‌زیست آمریکا و همچنین آمار و ارقام ارائه شده توسط برخی از دستگاه‌های داخلی، موارد مهمی در این زمینه مطرح شده است.

دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس، با بررسی گزارش‌های مذکور آثار ویروس کرونا بر منابع آب و فاضلاب را در مواردی همچون چرخه میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌های بیماری‌زا در منابع آب، جدید بودن موضوع و عدم وجود تحقیقات معتبر بین‌المللی متعدد در مورد ویروس جدید، چالش‌های انجام تحقیقات معتبر و داده‌محور در داخل کشور را احصا کرده است.

این گزارش همچنین افزایش مصرف آب شرب و بهداشتی، ظرفیت تأمین و تصفیه آب شرب و بهداشتی، کارکرد سیستم‌های توزیع آب شرب با تمام ظرفیت، مشکل در حصول درآمدهای شرکت‌های آب و فاضلاب و تبعات مربوطه، انتقال و ماندگاری ویروس کرونای جدید (کووید ـ ۱۹) در آب شرب، انتقال و ماندگاری ویروس کرونای جدید (کووید ـ ۱۹) در فاضلاب، ‌را نیز احصا کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha