اعلام حمایت صلیب سرخ از ایران در روزهای کرونایی

تهران - ایرنا - رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) با صدور پیامی، ضمن تبریک انتصاب کریم همتی به سمت ریاست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام تلاش خود را مبذول خواهیم داشت تا در طول بحران کووید 19 حمایت‌های لازم را از ایران به عمل آورده و سعی می‌کنیم تا به عنوان ارکان نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر روابط خود را با شما هر چه مستحکم‌تر کنیم.

به گزارش روز سه شنبه دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، پیتر مائورر با تمام کسانی که عزیزانشان را در اثر این بیماری از دست داده اند ابراز همدردی کرد.

 رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در این پیام، خطاب به همتی، بیان کرد: اطمینان دارم که تجارب پیشین شما به عنوان یک مدیر ارشد، ظرفیت بالای جمعیت ملی متبوع در بخش خدمات درمانی و تعهد نیروهای داوطلب و رسمی آن سازمان، در چنین اوضاع سختی منبع ارزشمندی برای آن کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما در کمیته بین المللی صلیب سرخ در همکاری نزدیک با فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر (IFRC) تمامی تلاش خود را مبذول خواهیم داشت تا در طول بحران کووید 19 حمایت های لازم را از شما به عمل آورده و سعی می کنیم تا به عنوان ارکان نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر روابط خود را با شما هر چه مستحکم تر کنیم.

مائورر در بخشی دیگر از این پیام، نوشت: بدین وسیله با تمامی کسانی که عزیزان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند به خصوص با خانواده های کادر درمانی و امدادگران ابزار همدردی می کنیم.  همچنین از این فرصت استفاده کرده و بهترین آرزوهای خود را در سال جدید بدرقه راه شما و تمام همکارانتان می کنم. امید است که سال جدید برای شما سالی مملو از سلامتی و کامیابی باشد.

 به گزارش ایرنا، تاکنون۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴ هزار ۵۸۵ نفر رسیده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha