تاکید الحشد الشعبی عراق بر اتحاد نیروها برای تشکیل دولت مقتدر

بغداد – ایرنا – سازمان الحشد الشعبی در گرامیداشت یکصدمین روز شهادت سرداران حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با صدور بیانیه ای بر اتحاد نیروهای عراقی برای تشکیل دولت مقتدر، امانتدار خون شهدا و حافظ منافع ملی تاکید کرد.

به گزارش روز سه شنبه المعلومه، سازمان الحشد الشعبی در این بیانیه از نیروهای سیاسی خواسته که همه تلاش خود را برای تشکیل دولت توانمند و حافظ منافع همه عراقی به کار گیرند.

در ادامه بیانیه مزبور آمده است : صد روز از شهادت سرداران مقاومت گذشت و هنوز در میان ما هستند، نوری که مسیر را روشن می‌کند و راه را به ما نشان می‌دهد و چشمانی که ما را از بالا مراقبت می کند با آن نگاه دلسوزانه که ما را در مقابل سختی‌ها کمک می کند تا استوار و سربلند به سمت هدف گام برداریم.

حشد الشعبی عراق تاکید کرد، ای رهبران بزرگ؛ فرزندان صالح شما در پیمان ثابت قدم هستند و با قلب های پر از ایمان به راه شما ادامه می دهند، راه مقدسی که با خون پاک شما هموار شد و در این راه ما هرگز ضعف به خود راه نخواهیم داد و در جنگ، صلح و همه زمینه ها آمادگی داریم.

در بخش دیگری از بیانیه مزبور آمده است، مردم ما تحت هدایت رهبری بسیج مردمی شاهد کوشش های سربازان الحشد الشعبی در کنار برادران خود در نهادهای بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا هستند چه از طریق حضور در عملیات‌ ضدعفونی همه استان‌های عراق و چه کمک رسانی به خانواده‌های آسیب دیده از اعمال مقررات ممنوعیت رفت و آمد برای مبارزه با کرونا؛ درست مانند زمانی که برای آزادسازی کشور از لوث وجود تروریست های داعش به یاری عراق شتافتند.

در این بیانیه تاکید شده است، الحشد الشعبی با هدف استقرار امنیت و ثبات در کشور  بار دیگر از همه گروه‌های سیاسی می‌خواهد با یکدیگر متحد شوند و تلاش‌های خود را برای تشکیل یک دولت توانمند و قوی با تامین منافع همه عراقی‌ها به کار گیرند دولتی که عراق را از بحران کنونی خارج کند و به خون شهدا وفادار باشد.

الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که ما همواره با افتخار به میثاق خود با مرجعیت عالی دینی، شهدای بزرگوار، رهبران پیروزی و مردم پایبند خواهیم بود و در همان مسیر گام برخواهیم داشت.

به دنبال حمله تروریست های تکفیر و داعشی به عراق در سال ۱۳۹۴ الحشد الشعبی برای مقابله با این هجوم تشکیل شد و ضمن جانفشانی در راه مبارزه با تروریست موفق شد تا در مدت کوتاهی عراق را از وجود این تروریست ها پاک و مناطق اشغالی را آزاد کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha