باشگاه‌های ورزشی قم برای تمدید پروانه فعالیت خود اقدام کنند

قم – ایرنا - مسئول امور باشگاه‌های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان قم بابیان این‌که باشگاه‌های ورزشی طی دو ماه گذشته به‌واسطه بیماری کرونا اجازه فعالیت نداشتند و نسبت به تمدید مجوز فعالیت هیچ باشگاهی سخت‌گیری نکردیم اما درعین‌حال از مدیران باشگاه‌ها خواست هرچه سریع‌تر نسبت به تمدید پروانه فعالیت خود اقدام کنند.

سجاد محمدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امور باشگاه‌های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تا پایان سال ۱۳۹۸ بر اساس درخواست‌های ارائه‌شده برای تأسیس باشگاه‌ ورزشی، برای ۳۳۰ باشگاه دولتی و خصوصی در نقاط مختلف قم پروانه فعالیت صادر کرده اما تا این لحظه تنها مجوز ۲۵۳ باشگاه اعتبار دارد و بقیه باشگاه‌ها باید پیگیر تمدید پروانه خود باشند.

وی ادامه داد: هیچ محدودیتی برای مراجعه مسئولان باشگاه‌ها به این اداره کل و امور باشگاه‌های ورزشی به‌منظور پیگیری تمدید پروانه باشگاه وجود ندارد و با تمام انرژی پذیرای آن‌ها هستیم تا بعد از اعلام ستاد مقابله با کرونا تمام باشگاه‌ها با مجوز رسمی به فعالیت خود و خدمات‌رسانی ادامه دهند.

وی درخصوص برخی باشگاه‌های جدیدالتاسیس که هنوز مجوز فعالیت نگرفته‌اند، اضافه کرد: مدیران این باشگاه‌ها ابتدا با مراجعه به اداره کل ورزش و جوانان باید درخواست خود را به امور باشگاه‌ها ارائه کنند، مدارک لازم را ارائه کرده و منتظر رای کمیسیون ماده ۵ امور باشگاه‌های ورزشی باشند. 

به گزارش ایرنا، کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

فعالیت مشترک آقایان و بانوان ورزشکار در ۱۹۴ باشگاه

محمدی تاکید کرد: امیدوارم مدیران هر ۷۷ باشگاهی که اعتبار پروانه فعالیت آن‌ها تمام‌شده خیلی سریع نسبت به تمدید مجوز خود اقدام کنند زیرا درصورتی‌که قرار باشد تسهیلاتی بابت تعطیلی‌های اخیر در راستای مقابله با کرونا، برای باشگاه‌های خصوصی در نظر گرفته شود به‌طور حتم باشگاه‌های دارای مجوز در اولویت هستند.

وی در پاسخ به این‌که چه تعداد از این باشگاه‌ها به‌صورت جداگانه در بخش‌های آقایان و بانوان فعال هستند، افزود: تعداد ۸۸ باشگاه به فعالیت‌های ورزشی آقایان اختصاص دارد، ۴۸ باشگاه‌ ویژه بانوان فعالیت می‌کند و ۱۹۴ باشگاه‌ نیز خدمات ورزشی خود را به‌صورت مشترک در شیفت‌های جداگانه آقایان و بانوان ارائه می‌دهد.

وی در خصوص این‌که باشگاه‌ها بیشتر در چه رشته‌هایی فعال هستند، اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد از باشگاه‌ها در رشته‌ آمادگی جسمانی و رشته‌های زیرمجموعه هیات بدن‌سازی و پرورش اندام فعالیت می‌کنند و سایر باشگاه‌ها نیز خدمات خود را در دیگر رشته‌ها ارائه می‌کنند. ر.ج/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =