مسوول بسیج سازندگی دامغان: ۷۸ سری جهیزیه به نوعروسان اهدا شد

سمنان- ایرنا- مسوول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دامغان گفت: ۷۸ سری جهیزیه سال ۹۸ به نوعروسان نیازمند این شهرستان به ارزش هر جهیزیه ۱۵۰ میلیون ریال توزیع شد.

سرگرد علی اسلام پناه روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۱۲۲ جهیزیه کامل برای توزیع بین خانواده‌های کم‌برخوردار شهرستان دامغان در سال ۹۸ در نظر گرفته شد که از این تعداد، ۷۸ سری جهیزیه توزیع و با توجه به شیوع کرونا، توزیع ۴۴ سری جهیزیه به آینده موکول شد. 

وی ادامه داد: این مجموعه جهیزیه شامل ۱۱ قلم کالای اساسی و دارای ارزش ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است.

اسلام پناه اضافه کرد: یخچال، گاز، فرش، ماشین لباسشویی، لوازم برقی و ظروف آشپزخانه، از جمله کالاهای موجود در جهیزیه‌های اهدایی است.

وی اظهار داشت: با توجه به شعار سال ۹۸ به نام رونق تولید و با هدف تحقق شعار سال و حمایت از تولید داخلی، تمامی کالاهای موجود در این اقلام ارسالی، از اجناس ایرانی و تولید داخل بود.

اسلام پناه گفت: هزینه این جهیزیه‌ها از طریق اعتبارات سپاه ناحیه دامغان و کمک خیران تأمین اعتبار شد.

وی خاطر نشان کرد: تامین کمک هزینه جهیزیه به زوج‌های نیازمند یکی از برنامه‌های سپاه است که با هدف اجرای سنت پسندیده ازدواج و توسعه فرهنگ ازدواج آسان انجام می‌شود.

مسوول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دامغان گفت: جامعه هدف نوعروسان نیازمند از طرف کمیته امداد، بهزیستی و پایگاه‌های بسیج محلات شناسایی و معرفی شدند.

شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =