رسانه‌های منتشرکننده غیرمجاز «خروج» مسدود شدند

تهران- ایرنا- سازمان تنظیم‌ مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی در حمایت از شکل‌گیری بازار شفاف در حوزه صوت و تصویر، رسانه‌های منتشرکننده غیرمجاز فیلم سینمایی «خروج» را مسدود کرد.

پس از اکران اولین فیلم سینمایی به صورت اختصاصی در رسانه‌های صوت و تصویر داخلی، موضوع حمایت از مالکیت معنوی به صورت جدی در دستور کار سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی ساترا، بر این اساس از روز گذشته اخباری در خصوص انتشار غیرقانونی و بدون رعایت حق مالکیت معنوی یکی از فیلم‌های سینمایی که به تازگی منتشر شده، در برخی رسانه‌ها مطرح شد، به همین منظور پس از ارائه درخواست کتبی از سوی تهیه‌کننده، ساترا با هماهنگی با دستگاه قضایی اقدام به شناسایی و رسانه‌های متخلف کرد.

پس از بررسی، سه رسانه داخلی که به صورت غیرمجاز اقدام به انتشار غیرمجاز این فیلم کرده بودند شناسایی و هر سه فوری و خارج از روال اداری مسدود شدند.

با ادامه روند ورود فیلم‌های سینمایی به صورت اختصاصی به رسانه‌های صوت و تصویر کشور، ساترا به عنوان نهاد تنظیم‌گر این حوزه، اقدامات پایشی و قضایی خود را در راستای حفاظت از حقوق تولیدکنندگان و پخش‌کنندگان آثار هنری، به عنوان ارکان ضروری برای شکل دادن به بازار قانونی و شفاف در صنعت صوت و تصویر، ادامه خواهد داد.

خروج تازه‌ترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا است که اولین بار در جشنواره فیلم فجر ۹۸ نمایش داده شد و بنا به تصمیم سازندگان، با توجه به تعطیلی سینماها ناشی از بحران کرونا به اکران اینترنتی در سامانه نمایش درخواستی (VOD) اشتراکی ایرانی چون فیلیمو و نماوا رسید.

این فیلم زندگی گروهی پنبه‌کار شهرستانی را روایت می‌کنند که محصول‌شان بر اثر بارش شدید باران آب خورده و وعده هایی که به آنها داده شده، پوچ درآمده این گروه تصمیم می‌گیرند برای اعتراض به وضعیت شان نزد هیات دولت در نهاد ریاست جمهوری بروند.

فرامرز قریبیان، پانته‌آ پناهی ها، کامبیز دیرباز، سام قریبیان، محمدرضا شریفی‌نیا، گیتی قاسمی و جهانگیر الماسی بازیگران اصلی خروج هستند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha