نمایشنامه‌نویسان همدانی در فضای مجازی خلاق می‌شوند

همدان- ایرنا- مسوول واحد نمایش حوزه هنری همدان از برگزاری کارگاه «نمایشنامه‌نویسی خلاق» در فضای مجازی خبر داد و گفت: استاد حسن دولت‌آبادی در این دوره آموزشی نویسندگان همدانی را با شیوه‌های تالیف خلاقانه و تخصصی آشنا می‌کند.

محمدرضا باباخانیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پایه و اساس یک تئاتر خوب و تاثیرگذار نمایشنامه قوی است آن هم نمایشنامه ای که بر مبنای اندیشه، تفکر، پژوهش و محتوای ارزشمند نوشته شده باشد.

وی توجه افراطی به بازیگری در تئاتر را ناپسند دانست و افزود: طراحی صحنه، کارگردانی، گریم، بازیگری و به ویژه نمایشنامه نویسی باید با هم رشد یابند و نمایشنامه قوی، حرفه ای و خلاق اساس و بنیان یک تئاتر قابل توجه است.

مسوول واحد نمایش حوزه هنری همدان گفت: کارگاه «نمایشنامه نویسی خلاق» یکی از ده ها برنامه ای است که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی تدارک دیده شده و به علت شیوع کرونا در فضای مجازی برگزار می شود.

این کارگاه مجازی با حضور استاد حسن دولت آبادی، پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه سال جاری برگزار می شود.

دولت آبادی از اساتید برجسته تئاتر و نمایشنامه نویسی کشومان است که دارای مدرک کارشناسی بازیگری، ارشد تئاتر و مدرک درجه یک کارگردانی است که نگارش ۳۰ نمایشنامه و تالیف و انتشار ۱۹ نمایشنامه را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =