بخشی از مطالبات هنرمندان توسط انجمن هنرهای نمایشی پرداخت شد

تهران- ایرنا- مطالبات هنرمندان تئاتر در شش‌ماه نخست سال ۱۳۹۸ از اداره‌کل هنرهای نمایشی و هنرمندان حاضر در سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پرداخت شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، براساس مصوبه شورای حمایت این اداره‌کل مطالبات هنرمندان تئاتر در شش‌ماه نخست سال ۱۳۹۸ و هنرمندان حاضر در سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر توسط انجمن هنرهای نمایشی پرداخت شد.
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی پیش‌تر اعلام کرده بود تلاش بر این است که مطالبات هنرمندان تئاتر در سال ۹۸ در ایام باقی‌مانده از فروردین و نهایتا تا اردیبهشت‌ماه سال جاری پرداخت شود.
وی همچنین به «پرداخت تعهدات به هنرمندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مساعدت وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی و معاونین امور هنری و توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی» به عنوان نخستین بند از ۱۱ بند رئوس برنامه‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اشاره کرده بود.

طبق اعلام شهرام کرمی مدیرکل پیشین هنرهای نمایشی، این نهاد بدهی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال به تئاتری ها دارد که نیمی از آن بابت حمایت از تولید نمایش‌ها و نیمی دیگر به رویدادها و جشنواره‌ها مربوط است.
نبود اعتبار برای پرداخت بدهی‌ها از جمله دلایلی بود که کرمی برای استعفای خود به آن اشاره کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha