۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83750189
۰ نفر

برچسب‌ها

حجم تجارت خارجی چین ۶.۴ درصد کاهش یافت

پکن-ایرنا- اداره کل گمرک چین گزارش کرد در سه ماهه اول سال جاری میلادی و پس از شیوع کرونا، حجم تجارت خارجی این کشور ۶.۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، ارزش کل تجارت خارجی چین در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به ۶ هزار و ۵۷۰ میلیارد یوان رسید (هر دلار معادل ۶.۷ یوان) که در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی ۶.۴ درصد کاهش نشان می دهد.

وضعیت تجارت خارجی چین در ماه مارس با فروکش کردن موج کرونا بهبود یافت و ارزش آن به دو هزار و ۴۵۰ میلیارد یوان رسید که ۰/۸ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

در ماه گذشته میلادی صادرات چین ۳.۵ درصد کاهش یافت و به یک هزار و ۲۹۰ میلیارد یوان رسید اما واردات با ۲.۴ درصد افزایش به میزان یکهزار و ۱۶۰ میلیارد یوان بوده است.

صادرات چین در سه ماه اول سال جاری میلادی ۱۱.۴ درصد کاهش یافت و ارزش آن ۳ هزار و ۳۳۰ میلیارد یوان بوده است در همین مدت واردات کاهش ۰/۷ درصدی داشته است.

کرونا باعث شد در این مدت اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی بجای اتحادیه اروپا به بزرگترین شریک تجاری چین تبدیل شود و ارزش تبادلات چین با «آ سه آن» به ۹۹۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون یوان رسید که ۶.۱ درصد افزایش یافت و معادل ۱۵.۱ درصد از کل تجارت چین با دنیا بوده است.

ارزش تجارت چین با اروپا ، آمریکا و ژاپن در این سه ماه به ترتیب ۸۷۵ میلیارد و ۹۳۰ میلیون یوان ، ۶۶۸ میلیارد و ۱۰ میلیون یوان و ۴۶۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون یوان بود و به ترتیب ۱۰.۴ ، ۱۸.۳ و ۸.۱ درصد کاهش یافته است.

در این دوره سه ماهه سال ۲۰۲۰ میلادی ارزش تبادلات تجاری چین با کشورهای حوزه راه ابریشم با ۳.۲ درصد افزایش به دو هزار و ۷۰ میلیارد یوان رسید. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =