فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام شد

سنندج - ایرنا - فراخوان شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام و مقرر شد علاقه‌مندان به صورت مجازی در این جشنواره شرکت کنند.

مسوول روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کردستان روز سه‌شنبه اظهار داشت: برای دهمین دوره این جشنواره ۱۲ جلد کتاب معرفی شده که افراد مختلف از جمله دانش آموزان و دانشجویان و سایر اعضای خانواده‌ها در گروه‌های سنی می‌توانند در آن شرکت کنند.

آزاد خدامرادی با بیان اینکه جشنواره رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین (ع) برگزار می‌شود، افزود: گنبد خورشید، زندگی حضرت معصومه (س)، ۱۰ قصه از امام هادی (ع) برای بچه‌ها سه کتاب معرفی شده برای رده سنی کودکان (چهار تا ۱۲ سال) است.

وی اضافه کرد: در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال) نیز آثاری با عناوین ستاره من: چهل قصه از زندگی امام رضا (ع)، نشانه‌ها قصه‌هایی از زندگی امام رضا (ع) و مژده گل داستان هایی از زندگی امام هادی (ع) به عنوان منابع جشنواره معرفی شده است.

مسوول روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان کردستان یادآور شد: منابع معرفی شده برای رده سنی جوان و بزرگسال (۱۸ سال به بالا) شامل ۶ کتاب تاریخ و سیره امام رضا (ع)، امام رضا (ع) و ایران، برمدار آفتاب ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی، شاهچراغ (ع) و بخش ویژه این رده سنی شامل خورشید رهنمای: پژوهشی در زندگانی و سیره امام هادی (ع)، حکمت‌های نقوی ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام هادی (ع) است.

وی گفت: این جشنواره در سه بخش فردی، گروهی، خانوادگی و در ۲ بستر مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با مراجعه به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir  و یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در جشنواره شرکت کنند

خدامرادی با بیان اینکه شرکت در بخش فردی به صورت مکتوب و یا الکترونیکی، در بخش گروهی و خانوادگی فقط به صورت الکترونیکی است، تاکید کرد: کودکان در قالب نقاشی با سبک مدادرنگی، آبرنگ، مداد شمعی و گواش، فعالیت گروهی، پویش کتابخوان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی اظهار داشت: متقاضیان بخش فعالیت‌های گروهی نیز ویژه کودکان ۹ تا ۱۲سال است که شامل نمایش نامه ‌خوانی، جمع‌خوانی، اجرای نمایش و روزنامه کتاب تنها می‌توانند به صورت الکترونیک و با ضبط و ارسال فیلم از فعالیت خود که بیانگر محتوای کار باشد، در مسابقه شرکت کنند.

خدامرادی افزود: علاقه‌مندان در بخش نوجوان نیز می‌توانند به چهار شیوه ترسیم نقاشی، چهار گزینه‌ای، فعالیت‌های گروهی و پویش کتابخوان در این جشنواره شرکت کنند.

مسوول روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: علاقه مندان شرکت در بخش جوان نیز با سه شیوه‌ چهار گزینه‌ای، پویش کتابخوان و داستانک ‌نویسی در این جشنواره مشارکت داده می‌شوند.

وی افزود: برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح ملی و شهرستانی معرفی می شوند و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از آنها تجلیل می شود.

علاقه‌مندان به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۹ خرداد ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های www.samakpl.ir یا www.razavi.iranpl.ir   برای دریافت فایل کتاب‌ها اقدام و یا جهت دریافت امانی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =