آغاز برداشت محصول استراتژیک گندم در ایرانشهر

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت گندم از سطح بیش‌از سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شد.

مجید فیاضی  روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایرانشهر با داشتن آب و هوای مساعد و زمین های حاصلخیز به عنوان قطب کشاورزی سیستان و بلوچستان مطرح است.

وی متوسط برداشت گندم از هر هکتار زمین در ایرانشهر را بیش از سه تن ذکر کرد و اظهار داشت: پیش بینی می شود از این سطح بیش از ١٠ هزار تن محصول برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر بیان کرد: این محصول استراتژیک بوسیله بیش از ۴٠ دستگاه کمباین بصورت کاملاً مکانیزه برداشت می‌شود. 

فیاضی گفت: ارقام مختلف گندم شامل ارگ، سارنگ، چمران ٢ و مهرگان که با شرایط آب و هوای منطقه سازگار است کشت می‌شود. 

وی با بیان اینکه بیش از سه هزار نفر در کار کاشت، داشت و برداشت گندم در ایرانشهر مشغول به کار هستند گفت: گندم به عنوان یکی از محصولات استراتژیک نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور دارد. 

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر بیان کرد: امسال دولت هر کیلوگرم گندم را از کشاورزان به قیمت ٢۵ هزار ریال خریداری می‌کند که انتظار می رود کشاورزان گندم مازاد بر مصرف خود را تحویل سیلوهای شهرستان دهند. 

کشاورزان ایرانشهر به پاس قدردانی از الطاف الهی که پس از صد روز تلاش محصول آنان به مرحله برداشت رسیده دست به دعا برداشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =