۲۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۲
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83750091
۰ نفر

برچسب‌ها

موج جدید بارشی از چهارشنبه وارد هرمزگان می شود

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: ️از صبح فردا چهارشنبه یک موج جدید بارشی جنوبی به خلیج فارس وارد می شود و تا روز پنجشنبه ادامه می یابد.

کیانوش عارفی روز سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این سامانه بارشی ابتدا در جزایر خلیج فارس و به تدریج در سایر نقاط هرمزگان سبب ناپایداری جوی و دریایی می شود.
وی عنوان. کرد: ️این سامانه بارشی سبب رگبار باران،  رعد و برق، وقوع تگرگ و وزش باد شدید می شود. 
معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: ️باتوجه به احتمال بارش رگباری و وقوع تگرگ توصیه می شود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.
عارفی یادآورشد: ️دریا نیز در این مدت با وزش بادهای نسبت شدید شمالی مواج بوده که توصیه می شود شناورهای سبک از رفتن به دریا خودداری کنند.
وی اضافه کرد: در ۲ روز آینده ️نیز از لحاظ دمایی با تاثیر  موج بارشی در بیشتر نقاط هرمزگان کاهش نسبی دما در طول روز پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان یادآورشد: امروز سه شنبه نیز با خروج موج ناپایدار از هرمزگان وضعیت جوی و دریایی نسبت آرام است و ️تا ساعت آینده به تدریج از میزان ابرناکی در سواحل دریای عمان کاسته می شود.
عارفی اظهارداشت: ️امروز سه شنبه شرایط ترددهای دریایی مساعد بوده و در مقایسه با روز گذشته در برخی نقاط استان افزایش نسبی دما خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

  • هرمزگان بارانی می شود

    هرمزگان بارانی می شود

    بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از اواخر وقت فردا یکشنبه تا پایان هفته…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =