خاکسپاری متوفیان کرونایی طبق پروتکل‌های بهداشتی و شرعی انجام می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون خدمات شهری شهرداری ابهر گفت: تدفین متوفیان بر اثر بیماری کرونا طبق پروتکل‌های بهداشتی و با رعایت تمامی موازین شرعی انجام می‌شود.

جواد شاهمحمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افرادی که بر اثر کرونا در شهرستان ابهر فوت می‌کنند با توجه به آماده شدن قسمتی از آرامستان جدید ابهر با رعایت کامل پروتکل بهداشتی خاکسپاری می‌شوند.
وی تصریح کرد: آرامستان جدید ابهر در فاصله پنج کیلومتری خارج شهر ابهر قرار دارد و همه مراسم و مراحل خاکسپاری متوفیان با نظارت کارشناس شبکه بهداشت و درمان ‌کارشناسان مذهبی و تعداد محدودی از اقوام درجه یک متوفی انجام می‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری ابهر تاکید کرد: کارکنان آرامستان ابهر که مسؤول تغسیل و کفن و دفن متوفیان کرونا هستند به تجهیزات حفاظتی مجهز بوده و آمبولانس های حمل جسد، ملزومات تدفین قبل و بعد از مراسم را به طور کامل ضدعفونی می کنند.
شاهمحمدی با اشاره به همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر در مراسم تدفین فوتی های کرونا، خاطرنشان کرد: در این امر روحانیان داوطلب و خواهران طلبه همکاری بسیاری خوبی دارند و همه مراحل شرعی تغسیل، نماز میت و تدفین درگذشتگان کرونایی بصورت کامل انجام ‌می شود.
وی یادآور شد: به علت لزوم قطع زنجیره کرونا و پرهیز از تجمع، فقط تعداد اندکی از خانواده فوتی کرونا باید در مراسم خاکسپاری حضور داشته باشند که ضمن درک و هم‌دردی با افراد داغدیده از خانواده های گرامی انتظار همکاری داریم.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها