رزمایش ارتش برای مقابله با کرونا در چرداول برگزار شد

ایلام - ایرنا - رزمایش مقابله ارتش منطقه غرب کشور با ویروس کرونا امروز دوشنبه با شعار لبیک یا خامنه ای در سطح چند شهر چرداول انجام شد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه ارتش غرب کشور شامگاه دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در این رزمایش یک روزه که حدود ۹۰ نفر از یگان های مختلف جنگ نوین ارتش غرب کشور مشارکت داشتند شهرهای سرابله، شباب و آسمان آباد ضدعفونی شدند.

سرتیپ دوم کیومرث جعفری یادآور شد: در این رزمایش بهداشتی ۱۰ تانکر سم پاش دارای ظرفیت های متفاوت از پنج تا ۱۶ هزار لیتر به همراه ادوات مخصوص جنگ نوین معابر عمومی و پرتردد را ضدعفونی کردند.

معاون‌ هماهنگ کننده قرارگاه ارتش غرب کشور تاکید کرد: همچنین ۴۰ نفر از نیروهای ارتشی نیز با استفاده از کوله های انفرادی اقدام به سم پاشی و ضد عفونی کوچه ها، پیاده روها و درب ادارات، بانک ها و دیگر مناطق پرتردد کردند.

سرتیپ دوم جعفری اظهار داشت: در صورتی که از سوی مسوولان ایلام نیاز به سم پاشی و ضد عفونی شهرهای مختلف در این استان احساس شود، یگان های مختلف ارتش در حوزه جنگ نوین و سایر بخش ها آمادگی کامل برای سم پاشی و ضد عفونی شهرها را دارند.

وی اضافه کرد: برای مهار و نابودی ویروس کرونا، ارتش جمهوری اسلامی از همه ظرفیت و امکانات بیولوژیکی خود بهره برده و همراه وزارت بهداشت و ستاد کرونا وارد میدان عمل شده است.

۱۵ فروردین ماه رزمایش بهداشتی ضد عفونی شهرستان ایوان از سوی ارتش غرب کشور انجام شد.

همچنین ارتش غرب کشور در تعطیلات نوروزی در کنترل مبادی ورودی و خروجی استان ایلام با پلیس راه و نیروی انتظامی، علاوه بر کنترل ورود و خروج خودروها، در طرح غربالگری سرنشینان وسایل نقلیه و ضد عفونی خودرو ها نیز مشارکت داشتند.

شهرستان ۶۰ هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =