سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه درمیان استانداردسازی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه شهرستان درمیان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان استانداردسازی شده است.

محمود چاوشان روز دوشنبه در دیدار با فرماندار درمیان افزود: به طور میانگین برای استانداردسازی سیستم گرمایشی هر کلاس درس ۱۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: تلاش ما این است پیش از فصل سرما تمامی مدارس شهرستان درمیان که دارای علمک گاز هستند، استانداردسازی شود.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه سفر استاندار خراسان جنوبی به درمیان سه مصوبه در قالب هفت پروژه داشته است گفت: یکی از این مصوبات استانداردسازی سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه بود که به اتمام رسید.

وی افزود: یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار به درمیان احداث، مرمت و مقاوم‌سازی ۲ باب مدرسه ۶ کلاسه در شهرهای اسدیه و طبس مسینا بوده که عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه در شهر اسدیه با مشارکت بانک ملی و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است و مقاوم‌سازی مدرسه عمار یاسر در شهر طبس مسینا با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار احداث ۲ مدرسه سه کلاسه و یک مدرسه ۶ کلاسه در روستاهای این شهرستان است گفت: مدرسه سه کلاسه روستای محمدآباد با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مدرسه سه کلاسه روستای فیض آباد با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

چاوشان ادامه داد: همچنین مدرسه ۶ کلاسه روستای طاغان با اعتبار بیش از ۲ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در دست اجرا است.

وی گفت: در مجموع مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان جنوبی ۳۶ مصوبه در قالب ۵۲ پروژه آموزشی است که تاکنون ۱۷ پروژه به صورت کامل اجرایی شده و مابقی در دست اجراست.

چاوشان افزود: سال گذشته در حوزه ساخت فضاهای آموزشی ۱۸۶ کلاس درس بهره‌برداری و همچنین ۱۱ کلاس درس مقاوم‌سازی شده است.

وی اظهار داشت: امسال نیز احداث بیش از ۲۲۰ کلاس درس را در استان هدف‌گذاری کرده‌ایم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha