۲۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83749768
۰ نفر

برچسب‌ها

آرامگاه عطار نیشابوری گلباران شد

مشهد- ایرنا- آرامگاه عطار نیشابوری روز دوشنبه به مناسبت روز بزرگداشت این عارف و شاعر بزرگ با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گلباران شد.

فرماندار نیشابور در حاشیه این مراسم گفت: امسال در شرایطی برنامه‌های سالروز بزرگداشت عطار نیشابوری برگزار می‌شود که شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد محدودیت‌هایی شده است.

علیرضا قامتی افزود: به همین سبب حضور عطارشناسان و دوستداران این شخصیت جهانی در این برنامه‌ها به فرصتی دیگر موکول شد.

وی ادامه داد: عطار نیشابوری والانشین ادبیات پارسی در قرون پنجم و ششم هجری و پرچمدار خرد در زمانه‌ای ناساز بود که در آثار ارزشمندش همواره به ما یادآوری می‌کند که بنای کاخ ادبیات پارسی با دعوت به عشق و مدارا گذاشته شده است.

وی گفت: این میراث گران‌بها امروز میراث‌دارانی را می طلبد که پرچم صلح و سلامت  را در برابر اهریمن جنگ و بیماری و تحریم برافرازند و میراث واقعی تمدن ایرانی و اسلامی را روایت کنند.

فرماندار نیشابور افزود: مراسم بزرگداشت شیخ نیشابور در حالی برگزار می‌شود که بیش از هر چیز بیماری کرونا جان شمار عظیمی از انسان‌ها را تهدید می‌کند و برای پیشگیری از شیوع وسیع آن کام خویش را از بذل اندیشه‌های عطار نیشابوری شیرین و گردهم‌آیی در کنار آرامگاه این اندیشمند بزرگ را به فرصتی دیگر وامی‌نهیم.

وی ادامه داد: شایسته است در این روز ملی با استفاده از امکانات فضای مجازی در شکل‌گیری پویشی شکوهمند برای بازآفرینی هویت فرهمند نیشابور تاریخی گام برداشته شود.

وی گفت: این روز فرصتی است که برای ترویج فرهنگ مطالعه و بازخوانی آثار عطار و اندیشه‌های او در میان نوجوانان و جوانان کمر همت ببندیم تا ضمیر جوان امروزی با معرفت به تاریخ پرفراز و نشیب سرزمینش هویتی مستقل و خلاق را هدف گذاری کند.

۲۵ فروردین روز ملی بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار نیشابوری نامگذاری شده است.

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha