بنیاد برکت یک میلیون بسته معیشتی در کشور توزیع می‌کند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در مرحله نخست رزمایش احسان همدلی یک میلیون بسته معیشتی در کشور توزیع می‌شود که در صورت نیاز تداوم هم خواهد داشت.

محمد ترکمانه روز دوشنبه در مراسم توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی در کردستان اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از همان روزهای ابتدایی شروع بیماری کرونا در کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: یکی از اولین اقدامات این ستاد،  راه‌اندازی سامانه تلفنی ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به شهروندان بود که تا به امروز بیش از ۱۰ میلیون نفربا این سامانه تماس گرفته‌اند.

ترکمانه اضافه کرد: علاوه بر این تماس‌هایی هم از سامانه ۴۰۳۰ برای غربالگری انجام می‌شود که نزدیک به ۷۰ میلیون نفر در کشور توسط بهورزان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این طرح غربالگری شده‌اند.
مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خصوص اهدای بسته های بهداشتی، با عنوان  پویش احسان سلامت در کشور هم گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار بسته بهداشتی در کشور اهدا شده و 
۱۰۰ هزار بسته دیگر نیز در استان‌ها توزیع می‌شود.
ترکمانه یادآور شد: امروز پنج هزار بسته بهداشتی و هزار دست لباس ایزوله برای کادر درمان در کردستان توزیع می‌شود و اگر نیاز باشد باز هم این توزیع‌ها ادامه می‌یابد.
وی گفت: پس از رهنمودهای اخبر رهبر معظم انقلاب تصمیمی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با عنوان رزمایش مساوات همدلی شکل گرفت که در مرحله نخست آن با نام رزمایش همدلی و احسان یک میلیون بسته غذایی و معیشتی هر کدام به ارزش ۲۰۰ هزار تومان در کشور توزیع می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این مراسم هم با قدردانی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: این ستاد از همان روزهای ابتدایی شیوع بیماری به صحنه آمد  و همانگونه که همیشه در کارهای خیر بسیاری مشارکت داشت این بار در مقابله با این بیماری وارد عمل شد.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام را هم در همه ادوار در زمینه آبادانی و پیشرفت کشور قدم برداشته و امروز هم با تامین بسته های معیشتی و بهداشتی به مبارزه با این بیماری برخاسته است.
وی اضافه کرد: شکست کرونا مستلزم کار جهادی است و در این مقطع هم گروه‌های جهادی قرارگاه جهادی این ستاد باید با شناسایی مناطق محروم و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی به صورت مردم گام بلندی برای مقابله با بیماری بردارند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا ظهر دوشنبه ۲۵ فروردین ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha