کامیابی‌نیا: باید مجسمه برانکو را بسازند

تهران- ایرنا- بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: رفتن برانکو هم برای هواداران و هم برای بازیکنان خیلی تلخ بود و فکر می‌کنم در آینده و برای تاریخ باشگاه باید مجسمه برانکو را بسازند.

کمال کامیابی نیا علاقه‌اش به برانکو را کتمان نمی‌کند و جدایی او را تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۸ می‌داند.

او در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس حرف‌های جالبی درباره برانکو، کالدرون، سرخپوشان و یحیی گل‌محمدی بر زبان آورد.

سال ۹۸ پر فراز و نشیب بود. فکر می‌کنم هم سالی خوبی بود و هم سالی بد، خوبی آن این است که توانستیم سه جام بیاوریم و موفقیت‌های خیلی خوبی کسب کنیم و دل هواداران‌مان را شاد کنیم. نکته‌های بدی هم داشت که مهمترین آنها رفتن برانکو بود. او خیلی برای پرسپولیس زحمت کشید. فکر می‌کنم تلخ‌ترین خبر برای هواداران و بازیکنان همین جدایی وی بود.

بعد از جدایی برانکو چه حسی داشتی؟

رفتن برانکو هم برای هواداران و هم برای بازیکنان خیلی تلخ بود چون در این مدت خیلی چیزها از او یاد گرفتیم و فکر می‌کنم در آینده و برای تاریخ باشگاه باید مجسمه برانکو را بسازند و در یک مستند به خیلی از نکات پرداخته شود. مربی‌ای را از دست دادیم که خیلی چیزها را برای پرسپولیس آورد. من خاطره جالبی از او دارم.

چه خاطره‌ای؟

وی افزود: یادم است سال اولی که به استادیوم کاظمی آمدیم ورزشگاه جالبی نبود و امکاناتی نداشت، خیلی خراب بود اما با آمدن برانکو خیلی رسیدگی کردند. او فکر می‌کرد که اینجا خانه خودش است. خیلی زحمت کشید که اینجا را درست کند و حالا می‌بینیم که یک مجموعه کامل در اختیار پرسپولیس است و ما از این امکانات استفاده می‌کنیم. به نظر من برانکو نه تنها اسمش پروفسور بود بلکه واقعا این جا مثل یک دانشگاه بود و ما خیلی چیزها از او یاد گرفتیم.

بعد از برانکو کالدرون آمد،نظرت درباره او چیست؟

شرایط سخت بود. رزومه‌ای که داشت خوب بود ولی فکر می‌کنم او یک یا دو سال آخر تیم نداشت. وقتی به تیم ما اضافه شد در ابتدا شرایط سخت بود اما کالدرون ارتباط خیلی خوبی با بچه‌ها برقرار کرد و توانست خودش را با بچه‌ها وفق دهد. نتایج خوبی هم گرفت در نیم‌فصل تیم را در صدر جدول تحویل داد.

برانکو رابطه فرزند-پدری با بازیکنان تیم داشت، رفتار کالدرون با بازیکنان چگونه بود؟

کالدرون افکاری داشت، بعضی از بازیکنان با او کنار می‌آمدند و بعضی‌ها هم نه، من در طول نیم فصلی که کالدرون حضور داشت زمان خیلی کمی داشتم. یعنی زمان کمی با تیم تمرین کردم و تیم به شرایط مسابقه رفت. من یک جراحی داشتم و نتوانستم با تیم باشم و کمک کنم ولی در کل کالدرون مربی بدی نبود. به نظرم می‌توانست بماند با پرسپولیس کار کند و همین راه را ادامه بدهد.

و حالا هدایت پرسپولیس بر عهده یحیی گل‌محمدی است.

 بعد از رفتن کالدرون  بهترین گزینه گل‌محمدی بود. باشگاه خیلی خوب عمل کرد  و توانست او را بگیرد. وی شناخت خیلی خوبی از بچه‌ها داشت و اکثر بازیکنان با او کار کرده بودند. من، بیرانوند و وحید امیری در نفت تهران با او کار کرده بودیم.

گل‌محمدی می‌تواند پرسپولیس را قهرمان کند؟

در این چند سال که گذشته، گل‌محمدی با تیم‌هایی که داشته خوب نتیجه گرفته و وقتی هم که وارد تیم شد زمان کمی داشت تا بتواند چیزهایی که مد نظرش است را به بچه‌ها یاد بدهد ولی در این زمان کم ما نتایج خوبی گرفتیم و امیدوارم بتوانیم همین راه را تا آخر فصل ادامه بدهیم و پوکر قهرمانی را به دست بیاوریم.

خاطره‌انگیزترین بازی‌ای که برای پرسپولیس انجام دادی کدام است؟

فکر می‌کنم بازی با الدحیل خیلی بازی خاطره‌انگیزی بود و در ذهن همه هواداران ماند و خیلی به ما چسبید.

بزرگ‌ترین حسرت تو چیست؟

بازی با کاشیما است که فینال آسیا بود. اگر آن پنجره نقل و انتقالاتی بسته نمی‌شد فکر می‌کنم می‌توانستیم به راحتی قهرمان آسیا شویم. چون پتانسیل آن را داشتیم و بزرگ‌ترین حسرت من در این چند سال همین است. امیدوارم بتوانیم در آینده این جام را به دست بیاوریم.

به دوران بعد از فوتبالت فکر کردی، مربی می‌شوی یا برای همیشه دور فوتبال را خط می‌کشی؟

‌ از الان زود است که بخواهم در مورد این موضوع صحبت کنم. ولی در زمانی که فوتبال بازی می‌کنم دو هدف دارم. اولین آرزویم این است که با پرسپولیس قهرمان آسیا شوم و هدف دومم هم در قلب خودم می‌ماند. فکر می‌کنم ۵۰ درصد از راهش را رفته‌ام و ۵۰ درصد مابقی آن مانده، اگر فوتبالم تمام شود این را در خودم می‌بینم که کار اجرایی کنم. در ایران سخت است که بخواهید بعد از فوتبال مربی شوید چون شرایط برای حرفه‌ای بودن آنقدر سخت است که جاهایی کم می‌آورید .

کار اجرایی؟ چه سمتی؟

یا استعدادیاب شوم یا مدیر برنامه. کار اجرایی را بیشتر از مربی‌گری دوست دارم. اگر واقعا امکانات و شرایط را برای ما فراهم کنند، قطعا دوست دارم مربی شوم اما با این شرایط دوست دارم کار اجرایی کنم و شاید هم سرپرست شوم.

بازی‌کردن در پرسپولیس سخت نیست؟

 وقتی وارد پرسپولیس می‌شوید از روز اول باید بجنگید. یعنی در پرسپولیس بازی ساده وجود ندارد. باید در تمام لحظه‌ها چه در تمرین و چه در بازی، با تمرکز وارد زمین شوید. واقعا باید بجنگید. هیچ بازی ساده‌ای نیست که بخواهید به همین راحتی پیروز شوید. چون همه می‌آیند جلوی پرسپولیس خودشان را نشان بدهند و به خاطر همین باید در پرسپولیس همیشه بهترین باشید.

بعد از جراحی‌ات که مشکلی نداری؟

نه اما روزهای سختی داشتم، به نقطه‌ای رسیده بودم که شاید می‌گفتم دیگر فوتبال بازی نکنم ولی خیلی‌ها کمکم کردند و به من روحیه دادند. بعد از عملی که انجام دادم و فکر می‌کنم عمل دومم بود، شرایط ریکاوری کردن سخت بود. در اوج بازی‌ها بودیم و همه دوست داشتند کمال بیاید و به تیم کمک کند و همان بازیکن سال‌های قبل کار سختی بود. خدا را شکر توانستم رفته رفته برگردم. خودم هم می‌دانم شرایطی را نداشتم که مانند قبل باشم ولی الان حس خیلی بهتری دارم و قطعا بهتر از این هم می‌شوم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha