۲۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83749544
۱ نفر

برچسب‌ها

هشت میلیون مگاوات ساعت برق در فردیس تولید شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظرقائم فردیس استان البرز گفت: سال گذشته این نیروگاه هشت میلیون مگاوات ساعت برق تولید کرد.

 عباس کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دراین مدت  نیروگاه منتظرقائم  بسیاری از تنگناه های ناشی از تحریم ها و همچنین شیوع ویروس کرونا در ماه های پایانی سال سپری پشت سرگذاشت.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته  توانستیم عملیات تعمیرات اساسی و نیمه اساسی واحدهای بخار، گازی و سیکل ترکیبی لازم را به میزان ۵۶۷ روز  و برنامه تنظیمی به انجام برسانیم.

 کریمی گفت : در برنامه سال ۱۳۹۹ عزم مجموعه بر آن است تا هشت میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات ساعت برق تولید را داشته باشد.

 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظرقائم فردیس استان البرز اظهار داشت: همچنین مجموعه آماده است تا عملیات بهسازی و تعمیر و نگهداری واحدهای بخار، گازی و سیکل ترکیبی را به موقع و براساس برنامه زمانبندی پیش بینی شده به انجام برساند.

کریمی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات کنترلی و پیشگیری از بیماری کرونا پرداخت و افزود: پس از شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۴۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده درآزمایشگاه  واحد شیمی نیروگاه منتظر قائم تولید و  بخشی از آن در اختیار تلاشگران عرصه سلامت قرار گرفت.

همچنین اقدامات لازم آموزشی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در واحدهای حساس نیروگاه منتظر قائم انجام شده و ضوابط بهداشتی در این مجموعه به خوبی رعایت می شود.

نیروگاه منتظر قائم شهرستان فردیس حدود سه درصد برق کشور را تامین می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha