گزارش سازمان جهانی بهداشت از مشارکت رسانه‌های ایران برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در گزارش سازمان جهانی بهداشت به همکاری و مشارکت گسترده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، رهبران مذهبی، بخش خصوصی، افراد مشهور و تأثیرگذار در ایران در مورد کووید ۱۹ اشاره شده است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت بهداشت، محسن اسدی لاری در نامه‌ای به معاونان وزارت بهداشت و مدیران بخش‌های مختلف مقابله با کرونا، گزارشی از اعزام هیات پنج نفره سازمان جهانی بهداشت به ایران به منظور ارائه کمک‌های فنی در زمینه شیوع بیماری کووید ۱۹ و همچنین روند بازدید از خدمات ایران در زمینه مقابله با کرونا ارائه داد.

وی در این نامه نوشت: هیات ۵ نفره سازمان جهانی بهداشت از تاریخ ۱۲ تا ۲۱ اسفند ماه سال ۹۸ به کشورمان عزیمت و ضمن دیدار با مسئولان و مدیران ذی ربط وزارت بهداشت و سایر نهادهای درگیر، از اقدامات کشورمان در زمینه مقابله با کووید ۱۹ بازدید کردند. در این بازدید، نمایندگان صلیب سرخ چین و موسسه رابرت کخ آلمان، هیات سازمان جهانی بهداشت را همراهی کردند.

مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت ادامه داد: هیات مذکور در گزارش خود، به تعیین اولویت‌ها و رویکردهای مناسب وزارت بهداشت و کشور در زمینه تشخیص زودهنگام، آزمایش زودهنگام، جداسازی زودهنگام، درمان زودهنگام، ردیابی نزدیکان بیمار، مشارکت فعال و سازنده مردمی، افزایش ظرفیت آزمایش تشخیصی کووید ۱۹ با هماهنگی انستیتو پاستور، تخصیص بیمارستان‌های ویژه بیماران کووید ۱۹ اشاره کرده و تعهد پزشکان و کادر درمانی و کیفیت خدمات ارائه شده، کمپین بسیج ملی مقابله با ویروس مورد توجه ویژه مشاوران سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.

اسدی لاری نوشت: همچنین فاصله گذاری اجتماعی، تعطیلی مدارس، تعلیق تجمع‌ها و محدودیت‌های مسافرتی نیز از جمله اقدامات تاثیرگذار کشورمان در مبارزه با کووید ۱۹ برشمرده شده است. در این گزارش همچنین به همکاری و مشارکت گسترده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، رهبران مذهبی، بخش خصوصی، افراد مشهور و تأثیرگذار در ایران در مورد کووید ۱۹ اشاره شده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۷۳۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =