وقتی زور استقلال به استقلال نرسید؛ پای گواردیولا در میان است

تهران- ایرنا- تیم‌های استقلال خوزستان و استقلال تهران در هفته هفدهم چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران یکی از تماشایی‌ترین بازی‌ها را به نمایش گذاشته و به تساوی پرگل چهار بر چهار رضایت دادند.

یکی از زیباترین بازی‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر تقابل بین استقلال خوزستان و استقلال تهران در ورزشگاه غدیر اهواز بود. جدال بین ۲ تیم همنام که در پایان به تساوی پرگل و دور از انتظار چهار بر چهار ختم شد. تیم پایتخت‌نشین با لباس سفید و با هدایت امیر قلعه‌نویی در هفته هفدهم به مصاف تیمی می‌رفت که برای بقا می‌جنگید و عبدالله ویسی را روی نیمکت خود داشت.

تیم میهمان بازی را بهتر آغاز کرد. یعقوب کریمی در دقیقه چهار از روی یک ضربه ایستگاهی و از فاصله و زاویه‌ای عجیب دروازه استقلال خوزستان را باز کرد. این گل روی اشتباه واضع پرویز کریمی، گلر تیم میزبان به ثمر رسید و شباهت زیادی به گل رونالدینیو به تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۰۲ داشت. برتری تیم تهرانی ۲ دقیقه بیشتر دوم نداشت. سید مهدی سید صالحی، ستاره این دیدار در دقیقه ۶ از ریباند به وجود آمده نهایت بهره را برد و دروازه تیم سابقش را باز کرد.

در دقیقه ۳۰ ارسال کرار جاسم از سمت راست روی دروازه بازهم با اشتباه کریمی در خروج همراه شد و این بار امید ابراهیمی با یک ضربه سر هوشمندانه تیمش را برای دومین بار پیش انداخت اما در کمال تعجب بازهم آبی‌پوشان موفق به زدن گل شدند. آرش برهانی در دقیقه ۳۸ توپ را لو داد و در حالی که برای جبران اشتباه خود به خط دفاعی آمده بود در درون محوطه جریمه مهدی مومنی را سرنگون کرد و تورج حق وردی نقطه پنالتی را نشان داد. خود مومنی توانست حساب کار را ۲ بر ۲ مساوی کند. این پایان ماجرای نیمه نخست نبود. بازهم سید مهدی سید صالحی با حضوری به موقع در محوطه استقلال از پاس میثم بائو استفاده و محسن فروزان را بار دیگر مغلوب کرد تا تیم میزبان با یک گل بیشتر به رختکن برود.

در نیمه دوم نوبت تیم تهرانی بود تا عقب‌ماندگی را جبران کند. امید ابراهیمی در دقیقه ۵۱ پنالتی به دست آمده از فرار میلاد فخرالدینی را در حالی به تور چسباند که پرویز کریمی جهت را به درستی تشخیص داده بود. حملات استقلال تهران ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۶۲ سجاد شهباززاده با جای‌گیری مناسب از ارسال خوب کرار استفاده کرد و تیمش را برای سومین بار پیش انداخت ولی باز هم در کمال ناباوری این نتیجه پایدار نماند. محمد طیبی مدافع پیش‌تاخته استقلال خوزستان روی پاس رو به عقب سید صالحی با شوتی بیرون پا و غیر قابل مهار، گل چهارم تیمش را در دقیقه ۷۴ زد و نتیجه را بار دیگر برابر کرد.

در نهایت بازی با همین حساب چهار بر چهار خاتمه پیدا کرد. استقلال در پایان فصل با قلعه‌نویی به موفقیتی نرسید اما استقلال خوزستان با سرمربی جوانش در لیگ ماند و فصل بعد به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. هدایت استقلال نیز در لیگ پانزدهم به پرویز مظلومی سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =