فروش مرزی فرآورده‌های نفتی کرمانشاه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، فروش مرزی فرآورده‌های نفتی استان در سال ۹۸ را بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۷، ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

«فریدون یاسمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این میزان فروش به خزانه دولت واریز شده است، گفت: فروش مرزی فرآورده‌های نفتی ضمن انتفاع مرزنشینان و رونق بازارچه‌های مرزی سهم بسزایی در کاهش قاچاق عرضه خارج از شبکه داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه فروش مرزی فرآورده‌های نفتی در این منطقه در سال ۹۸ به بیشترین میزان خود نسبت به سال پیش از آن رسید، افزود: فروش فرآورده‌های نفتی در سال گذشته در مرزهای پرویزخان، خسروی، سومار و شیخ صله نسبت به سال ۹۷، ۱۰۰ افزایش داشته است.

وی در ادامه گفت: روزانه بیش از هفت میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در سطح استان توسط ۳۵۰ دستگاه نفتکش فعال انجام می شود.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

سرخط اخبار استان‌ها